30 maja, 2020 Usługi 0

Praktycznie w każdym mieście przy nekropoliach mieszczą się zakłady kamieniarskie, w których możemy zamówić ręcznie wykonywany nagrobek dla bliskiej nam osoby. Wybór płyt jest bardzo duży i każdy kamieniarz wskaże nam, który kamień jest najtrwalszy, a który najbardziej plastyczny, dzięki czemu idealnie będzie nadawał się do wykonania nagrobka artystycznego. Czasami mamy już gotowy projekt, a innym razem w wykonaniu projektu pomaga nam sam kamieniarz.

Często na grobie bliskich stawiamy artystyczny nagrobek

nagrobki artystyczneZawsze chcemy pochować bliską nam osobę lub członka rodziny w godny sposób i staramy się wybrać ciekawy nagrobek, który wykonywany jest na nasze specjalne zamówienie. Może to być płyta nagrobna na pojedynczy grób lub płyta na grobowiec rodzinny. Na te ostatnie decydujemy się coraz częściej, by całą rodzina pochowana została w jednym miejscu. Z tego też względu przykładamy tak dużą wagę do pomników oraz różnego rodzaju zdobnictwo. Jeśli chodzi o nagrobki artystyczne, zawsze powinny być zamawiane one w zakładach kamieniarskich, które cieszą się dużą renomą i czasami prowadzone są przez całe pokolenia. Najważniejszy zawsze będzie wybór kamienia, z którego będziemy tworzyli płytę nagrobną. Możemy zlecić wykonanie wskazanego przez nas napisu oraz na odpowiednie rozmieszczenie fotografii. Bardzo często wybieramy różnego rodzaju płaskorzeźby lub rzeźby wykonywane na nasze zamówienie, które przedstawiają serca lub anioły. Jeśli sami nie mamy pomysłu na wykonanie artystycznego nagrobka, w jego zaprojektowaniu pomoże nam kamieniarz, który uwzględni również nasze sugestie. Kamieniarz doskonale wie, jaki wzór będzie odpowiedni oraz na jaką kolorystykę powinniśmy postawić. W zakładach kamieniarskich zawsze udzielone nam zostaną wskazówki dotyczące pielęgnacji pomników oraz tego, który kamień wymaga częstszego czyszczenia. Ostateczna decyzja co do końcowego projekty zawsze zależy oczywiście od nas. 

Tylko w renomowanych zakładach kamieniarskich zostanie wykonany artystyczny nagrobek, który będzie inny niż wszystkie. Zostanie wykonany z zamówionego przez nas kamienia takiego, jak marmur, czy granit. Również wybrana kolorystyka i zdobnictwo będą tworzyły harmonijną całość, a my będziemy czuli, że bliska nam osoba będzie miała godny pochówek, na który zasłużyła.