5 września, 2020 Dom i wnętrze 0

Przynajmniej raz w życiu, w pracy czy w szkole, każdy spotkał się jasnym i bijących światłem. Nie dość, że nigdzie nie napotkał typowego dla domów żyrandola, to na dodatek światło dobiegało z długiego przedmiotu, który przymocowany był do sufitu. Tak mogłoby się nam zdawać, gdyby nie to, że świetlówka ma specjalne gwinty, na których się trzyma.

Którą świetlówkę T8 wybrać?

jasna świetlówka led t8 120cmFirmy odchodzące od produkcji niebezpiecznych „jarzeniówek” zastępują wbudowany środek fluorescencyjny ledowymi diodami, które są o wiele przyjaźniejsze ludziom i środowiskowi. Przez to, że nie każda jasna świetlówka led t8 120cm przydaje się w tym samym klientom, powstało wiele różnych rodzajów tego modelu. W zależności od zapotrzebowania na oświetlenie i możliwość zużycia prądu w zakładzie lub innym obiekcie publicznym wybiera się świetlówkę o odpowiedniej mocy i wielkości. I tak, najchętniej kupowana jest najbardziej standardowa świetlówka o nazwie STANDARD. Zapewnia ona jakość i niską cenę. Może świecić bardzo jasnym światłem, które wystarcza do oświetlenia biurek, jeżeli jest zawieszona dość nisko nad ziemią. Diody SMD skutecznie odprowadzają ciepło i zapobiegają przegrzaniu się konstrukcji. Przesłania je plastik o kolorze mleka, nie czysto białym. Kąt padania jest dość duży bo aż stu trzydziestostopniowy. Kolejną popularną świetlówką led o podanych parametrach jest wersja ze szkłem transparentnym. Niektórzy producenci sprzedają je z matowym wykończeniem szkła. Ma ona zbliżone parametry do starodawnych gazowych świetlówek. Również nie kosztują dużo i oświetlają bardzo duży obszar. Obudowa jest szklana, a całość najbardziej przypomina tradycyjny styl. Poprzez drobną różnicę pierwsze świetlówki dają największą moc świetlną, a drugie nie dają takiego mocnego efektu oświecenia. Jest jeszcze wersje T5 świetlówki, którą przeznacza się do oświetlania liniowego, czyli można złączyć kilka takich świetlówek w jedną, długą linię oświetlającą daną część budynku, najczęściej sufit. Sięgają po nie najczęściej właściciele sklepów, witraży, galerii handlowych, kin i restauracji.

Dzięki zróżnicowaniu można wybrać najlepsze z najlepszych formy oświetlenia. Ci, którzy poszukują okazji i ofert po niższych cenach mogą zapytać producenta o możliwość zniżki przy zakupie wielu sztuk lub poszukać oferty od firmy specjalizującej się w sprzedaży po niższej cenie niż rynkowa.