20 lutego, 2020 Zdrowie i dieta 0

Piękne kolczyki, jakie znajdują się w sklepach jubilerskich sprawiają że już nawet małe dziewczynki pragną posiadać tą niezwykle stylową ozdobę. Kolczyki bowiem świetnie sprawdzają się na różne okazje, a ich noszenie zapewnia doskonały wygląd oraz poprawia humor niejednej kobiecie, niezależnie od jej wieku oraz stylu. Często rodzice podejmują decyzję o przekłuciu uszu już w przypadku małych dziewczynek, gdyż chcą, by zabieg był szybki oraz bezbolesny i nie zapadł w pamięci dziecka na długi czas.

Pistolet sposobem na szybkie przekłucie uszu

szybkie przekłuwanie uszu - poznańZabieg przekłuwania uszu wydaje się być prosty oraz nieskomplikowany, jednak wiąże się on z naruszeniem tkanki ciała, czego skutkiem może być infekcja lub zakażenia. Niezwykle ważna jest zatem higiena podczas tego zabiegu, a także korzystanie z usług profesjonalnych kosmetyczek, które posiadają odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie. Doskonałym sposobem na uniknięcie stresu oraz niepotrzebnego bólu jest szybkie przekłuwanie uszu – Poznań jest miastem, gdzie gabinety kosmetyczne oferują takie usługi, a wykorzystanie pistoletu sprawia, że zabieg jest wykonany niezwykle precyzyjnie. Polega on na wstrzyknięciu w płatek ucha jednorazowych oraz antyalergicznych kolczyków, które wykonane są z tytanu lub stali chirurgicznej. Bezpośrednio przed zabiegiem przekłucia konieczne jest odpowiednie zdezynfekowanie płatków uszu, a także wysterylizowanie pistoletu. Aby zabieg był w pełni bezpieczny konieczna jest odpowiednia dbałość o higienę. Tylko wówczas proces gojenia zachodzi bezproblemowo, a rana nie ropieje oraz nie sprawia bólu. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można liczyć na odpowiednio przeprowadzony zabieg, który wykonywany jest zarówno na dzieciach, jak i osobach dorosłych. Mimo tego że, że najczęściej wykorzystywanym urządzeniem do przekłuwania uszu jest pistolet, to jednak istnieją miejsca, gdzie są on wykonywany igłą. Zwolennicy tej metody uważają, że rana zdecydowanie szybciej się goi, a zabieg jest zdecydowanie mniej inwazyjny.

Niezależnie od tego, na jaką metodę przekłucia uszu się zdecydujemy, ważne jest, by zadbać o jej właściwe wykonanie oraz odpowiednią dezynfekcję oraz niezbędną higienę. Dzięki temu z pewnością nie będzie żadnych komplikacji, a rana szybko się zagoi. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknymi oraz efektywnymi kolczykami zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.