4 marca, 2020 Produkcja i przemysł 0

Transport wewnętrzny wymaga specjalistycznego i niezawodnego sprzętu. Do takich niezbędnych urządzeń zalicza się wózki widłowe – przeznaczone do podnoszenia i układania pionowo towarów, palet i innych, podobnych tego typu przedmiotów. W celu przemieszczania wyposażony jest w koła, na których się porusza.

Rodzaje opon pełnych do wózków widłowych

opony pełne do wózków widłowychNależą one do bardzo ważnych elementów wózka widłowego. Od kół wymagane są wytrzymałość i niezawodność, ponieważ specyfika pracy tej maszyny może doprowadzić do szybkiego zużycia tych części. Częste zmiany kierunku jazdy, wiele gwałtownych manewrów, przyspieszanie oraz hamowanie i typ powierzchni – to wszystko może doprowadzić do zniszczenia tych elementów. Specjaliści jednak mają na to receptę i polecają opony pełne do wózków widłowych. Należą do najpopularniejszych, montowane są na standardowych felgach widlaków, a oferta sprzedaży obejmuje zarówno kolor czarny, jak i szary. Do ich zalet należy także większa stabilność wózka przy składowaniu towaru na wysokich półkach. Opony pełne są o wiele trudniejsze do przebicia niż standardowe koła co jest niezwykle ważne podczas codziennej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu specjalnej wewnętrznej gumy, odpowiadającej za uginanie, komfort jazdy nie należy do najgorszych. Opony pełne wykorzystywane w wózkach widłowych można podzielić na dwie kategorię, z uwagi na ich budowę wewnętrzną – dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe. Pierwsza kategoria kół jest tańsza charakteryzuje się niską jakością mieszanki gumowej. Podczas intensywnych prac, przekraczających 2-3 godziny dziennie opona taka może rozpaść z powodu przegrzania. Nie posiada także warstwy amortyzującej. Specjaliści zgodnie twierdzą, że lepszym wyborem będzie opona pełna trójwarstwowa. Jest droższa, ale za to wytrzymalsza i zapewnia większą elastyczność oraz amortyzację. Świetnie nadaje się do wózków widłowych, które wykorzystywane są w trybie pracy 3-zmianowej. Produkowana jest przez wiele renomowanych firm oponiarskich.

Sprawność sprzętu w działalności przedsiębiorstw transportu wewnętrznego jest jednym z kluczowych elementów funkcjonowania. Wózki widłowe są nieodzowną częścią hal czy magazynów. Warto zadbać o koła tych maszyn, ponieważ ich niezawodna i długa praca nie powoduje niepotrzebnych zastojów i problemów.