17 kwietnia, 2020 Usługi 0

Właściwie od zawsze ludzie oczekiwali potwierdzenia swoich osiągnięć przyznaniem nagrody czy specjalnego tytułu. Już w czasach starożytnych podczas Igrzysk Olimpijskich nagrodami były różnego rodzaju wieńce, a z czasem trofea zaczęły przybierać kształty charakterystyczne dla danej epoki, aż do pucharów i statuetek przyznawanych obecnie. Jednak nie tylko sportowcy walczą dziś o różnego rodzaju trofea.

Statuetki dla urzędników

statuetki na zamówienie dla urzędówJedną z największych grup odbiorców statuetek i figurek wszelkiego rodzaju są urzędy, w których przyjęło się, że takie nagrody przyznawane są z rodzaju różnych rodzajów jubileuszów związanych ze stanem pracy, czy w drodze licznych konkursów i plebiscytów. Statuetki na zamówienie dla urzędów stanowią często trzydzieści, czy nawet czterdzieści procent wszystkich zleceń otrzymywanych przez producentów takich figurek. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie statuetki zamawiane są z zamiarem wręczenia ich pracownikom urzędu. Oczywiście takie sytuacje nie są rzadkością, w szczególności w przypadku wspomnianych jubileuszów, czy nagród przyznawanych urzędnikom na najwyższych stanowiskach, którzy często są wyróżniani w ten sposób, jednak urzędy są też organizatorami wielu imprez sportowych, plebiscytów czy konkursów dla określonych grup społecznych, w związku z czym muszą zamawiać naprawdę dużo różnego rodzaju pucharów, statuetek i innych figurek, żeby móc nagradzać uczestników biorących udział w rywalizacji. Bardzo często, w szczególności w mniejszych miejscowościach, taka nagroda ma bardzo dużą wartość sentymentalną i jest poważana wśród lokalnej społeczności, dlatego jest umieszczana na wyeksponowanym miejscu w domach czy gabinetach laureatów. Nic więc dziwnego, że urzędy wymagają od producentów coraz bardziej efektownych wzorów statuetek, co napędza cały rynek.

Przywiązanie do gromadzenia trofeów jest popularnym zjawiskiem niezależnie od szerokości geograficznej. Oczywiście najczęściej widzimy wystawy składające się z pucharów sportowych, które między innymi organizują urzędy gmin i powiatów, ale niektórzy mogą też pochwalić się statuetkami za wygrane w różnego rodzaju plebiscytach, dzięki którym budują swoją markę osobistą lub renomę danej firmy zwłaszcza, jeśli są to nagrody za osiągnięcia mające wpływ na życie innych ludzi.