24 sierpnia, 2019 Budowa i przemysł 0

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych rzeczy, jaką należy zapewnić uczestnikom ruchu drogowego. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju znaki, barierki czy separatory. Przydają się one codzienne podczas różnych okoliczności.

Separatory ruchu drogowego

separator drogowyRóżnego rodzaju barierki czy separatory mają za zadanie oddzielić pewien obszar drogi w celu wyłączenia jej z ruchu. Mogą to być separatory podłużne, używane na przykład w celu oddzielenia miejsc na parkingu, wydzielania pasów ruchu dla rowerów lub pobocza. Taki separator drogowy wyznacza również obszar wyłączony z ruchu dla samochodów. Można ich używać także kiedy trzeba zaznaczyć zmiany w organizacji ruchu, na przykład zjazd na przeciwny pas i jazdę w innym kierunku niż standardowy. Służą także do oddzielania pasów ruchu, aby zapobiec manewrom wyprzedzania. Poza tym, separatorów używa się podczas robót budowlanych, aby zaznaczyć miejsce niebezpieczne, poddawane remontowi. Duże, stojące separatory drogowe są używane także podczas zapezpieczania imprez masowych, wyznaczają na przykład powierzchnię koncertu czy oddzielają tłum od sceny, na której występują artyści. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, poddawanych zupełnemu recyklingowi, odpornych na działanie siły oraz czynniki atmosferyczne. Poza tym, pozostają lekkie, dlatego z łatwością można je przenosić w dowolne miejsce, nawet w większej ilości, dzięki temu, że są puste w środku i można umieścić jeden separator w drugim. Dzięki temu zajmują mniej miejsca podczas ich przechowywania. 

Separatory drogowe to rzecz niezbędna przy remontowanu dróg, zaznaczenia zmian w organizacji ruchu czy oddzielania pasów i miejsc parkingowych. Często są używane podczas koncertó czy wyznaczania krawędzi jezdni. Poza tym, są one łatwe w rozstawieniu, lekkie i jednocześnie wytrzymałe.