7 listopada, 2018 Informatyka i Komputery 0

Internet jest obecnie jednym z najpopularniejszych kanałów dystrybucji informacji. Nic więc dziwnego, że każda chcąca liczyć się na rynku firma otwiera własną stronę internetową na której umieszcza swoją ofertę oraz promuje swoje produkty. Chcąc uruchomić własny portal internetowy należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest domena czyli inaczej mówiąc nazwa strony.

Serwer w odpowiedniej obudowie

serwery rack dell Powinna być ona możliwe krótka oraz bezpośrednio kojarzyć się z prowadzoną działalnością. Domenę wykupuje się na rok czasu z możliwością jej przedłużenia. Często zdarza się, że pożądana domena jest już zajęta, w takim przypadku można odkupić ją od właściciela. Kolejnym ważnym wyborem jest serwer na którym będzie umieszczona strona. Serwer to nic innego jak potężna jednostka obliczeniowa, która jest na stałe połączona z innymi komputerami. Z reguły miejsce na serwerze jest wynajmowane od firmy, która specjalizuje się w tego typu usługach. Dba ona o to żeby serwer był stale dostępny a także miał zapewnione odpowiednie parametry pracy takie jak chociażby temperatura czy wilgotność. Obecnie najczęściej stosowane są serwery rack dell z uwagi na swoją niezawodność oraz trwałość. Dodatkowo szafy rack pozwalają w znacznym stopniu zagospodarować przestrzeń która jest dostępna w serwerowni. Często zdarza się bowiem sytuacja, w której dzięki odpowiedniemu ustawieniu szaf rack możliwe jest wstawienie dodatkowej szafy bez pogorszenia parametrów wentylacji.

W przypadku zastosowania innych rozwiązań byłoby to niemożliwe. Dzięki temu czynione są spore oszczędności wynikające z lepszego zagospodarowania dostępnej przestrzeni a także z większych możliwości samego serwera, który posiada więcej jednostek obliczeniowych. Serwer rack dell są często wykorzystywane również jako centra przetwarzania danych co obecnie jest bardzo rozwojowym tematem. Przyszłość z pewnością wymaga zastosowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań takich jak szafy rack.