11 listopada, 2018 Moda 0

Czasem zdarza się nam zobaczyć ciekawie ubraną osobę, która swoim strojem przykuwa spojrzenia ludzi naokoło. Jak uzyskać taki efekt i skąd brać ciuchy, aby nie tylko podkreślały nasz styl i sylwetkę, ale też były ciekawe i niepowtarzalne?

Poszukiwania unikalnych damskich ubrań

unikatowe ubrania damskieAby być osobą, o której mówi się, że ma styl, nie trzeba wcale podążać za najnowszymi trendami. Wręcz przeciwnie – uwagę otoczenia często przykuwają kobiety pewne siebie, które nie potrzebują się modnie ubierać, aby wyglądać dobrze. Świadomość tego co nam pasuje i w czym czujemy się naprawdę dobrze jest bardzo pomocna w budowaniu garderoby, która będzie nie tylko pasować do naszych potrzeb, ale i wyrażać nasz charakter. Często jest tak, że nasza szafa nie domyka się z nadmiaru ciuchów, a i tak codziennie stajemy przed problemem co na siebie włożyć. Problem ten w dużej mierze wynika ze ślepego podążania za modą. Najczęściej kupujemy to co oferują nam sieciówki, inspiracji szukamy w tanich gazetach albo podpatrujemy u koleżanek. Problem jednak w tym, że każda z nas jest inna i to co u jednej osoby wygląda doskonale, u innej może być zupełnie nietrafione. Warto szukać ubrań, które będą inne niż wszystkie i w jakiś sposób nas wyróżnią. Nie musi to wcale oznaczać, że maja one być krzykliwe, raczej chodzi o to, aby nie były to kolejne sztuki z seryjnej produkcji, jakie noszą aktualnie wszyscy dookoła. Wiele kobiet myśli, że unikatowe ubrania damskie można kupić tylko u projektantów i kosztują one majątek. Nie jest to wcale prawda. Zarówno w malutkich sklepikach jak i w internecie znajdziemy wiele osób, które sprzedają samodzielnie zaprojektowane i uszyte ubrania. Wiadomo, że jest to ręczna robota, więc będą one nieco droższe niż w sieciówkach, ale ceny te i tak są dosyć przystępne. Znacznie tańszą opcją są second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki praktycznie za grosze. Warto czasem wykazać się wyobraźnią i przerobić używana rzecz wygrzebaną w sklepie z tanią odzieżą lub w swojej własnej szafie dając jej drugie życie. 

Jeśli wykażemy się odrobiną cierpliwości i konsekwencji podczas szukania i komponowania odpowiednich dla nas strojów już nigdy nie będziemy mieć problemu w co się ubrać. Nawet jeśli nie masz dużo pieniędzy możesz wyglądać doskonale.