11 października, 2018 Rośliny / zwierzęta 0

Posiadanie własnego domu w wielkim mieście jakim jest Warszawa, a do tego domu z ogrodem to z pewnością coś, o co warto walczyć i czym można się chlubić. Nie wolno jednakże zapominać o tym, iż taki dom z ogrodem, jak prawie wszystko, co znajduje się w naszym otoczeniu, potrzebuje odpowiedniej troski. Przy tempie życia, jakie aktualnie nas dotyczy, wszechobecnym pośpiechu nie rzadko nie mamy czasu na troszczenie się o rośliny ogrodowe.

Wszechstronna irygacja ogrodów w Warszawie

kompleksowe nawadnianie ogrodów w WarszawieOgród posiadamy w Warszawie nie różni się zbytnio do tego posiadanego w innym wielkim mieście, ale na pewno będzie różnił się dość diametralnie od takiego, jaki standardowo znaleźć możemy gdzieś na wsi. Przede wszystkim prawdopodobnie więcej w nim będzie traw i innych roślin ozdobnych, a mniej warzyw, dlatego też kompleksowe nawadnianie ogrodów w Warszawie wymaga zastosowania zupełnie innych systemów niż te, które przydać się mogą w ogrodzie nastawionym na produkcję spożywczą. Przykładowo systemy nawadniania kropelkowego, które używa się do podlewania pomidorów czy papryki nie znajdą raczej w tym przypadku zastosowania. Bardzo użyteczne mogą natomiast być wszelkiego rodzaju zraszacze, których używanie generalnie poleca się do traw czy kwiatów. Co więcej zraszacze takie bywają wyposażone w systemy umożliwiające nastawienie ich na uruchomienie się o określonej godzinie, co może być bardzo przydatne osobom, które dużo czasu spędzają poza domem i pracują w nieregularnych porach. Nawadnianie punktowe również może być przydatne, przykładowo w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci koniecznego dla młodych drzew czy krzewów. Ewentualnie sprawdzić się może również system połączonych ze sobą węży, dzięki którym zwyczajnie można podlać niektóre rośliny. Taki system może też stanowić dużą frajdę dla dzieci.

Generalnie wybór systemu nawadniającego powinniśmy uzależnić przede wszystkim od tego jakie rośliny uprawiamy. Nie wszystkie wymagają regularnego, codziennego podlewania, w takim przypadku nie jest nam potrzebny wspomniany powyżej system umożliwiający programowanie czasowe, gdyż zwyczajnie nie będzie on przez nas wykorzystywany. Warto też zastanowić się nad schematem, w jakim rosną nasze rośliny, w jednym ogrodzie lepiej sprawdzi się zraszacz kolisty, w innym liniowy.