3 grudnia, 2020 Biznes i usługi 0

 

W dużych aglomeracjach, mieszkańcy często mają problem z nadmierną ilością gołębi, dzikich kotów czy szczurów. Walka z nimi musi być skuteczna, a zastosowanie działania powinny je skutecznie zniechęcić do zbliżania się w miejsca, gdzie przebywają ludzie. Popularne gołębie znajdziemy niemalże w każdym mieści i najczęściej nie są one mile widziane. Szczególnie narzekają na nie osoby, które mają balkony.

Jak zamontować siatkę na balkonie?

montaż siatki na balkonieGołębie, które spotykamy w dużych miastach, pomimo, że są dzikie, to zdążyły przywyknąć do obecności człowieka i nawet są w stanie się do niego bardzo zbliżyć. Dla dzieci, to z pewnością dobra informacja, bo lubią je karmić, ale dla dorosłych już niekoniecznie. Gołębie lubią zakładać gniazda na naszych balkonach, ponieważ jest mają tam miejsce osłonięte przed zimnem i wiatrem, czyli idealne miejsce na gniazdko. Jednak są to też zwierzęta, które w znacznym stopniu zanieczyszczają miejsce, w którym przebywają i też są nosicielami  groźnych chorób. Z tego względu nie chcemy ich w pobliżu swoich domów, a już na pewnie nie na balkonach. Często się okazuje, że jedynym sposobem, aby skutecznie przepędzić ptactwo jest montaż siatki na balkonie, która jest dla nich barierą nie do przejścia. Jest ona wykonana z polietylenu, który cechuje się wysoką odpornością na przetarcia, rozerwania czy rozciąganie. Jest także odporna na czynniki atmosferyczne takie jak mróz, deszcz, śnieg czy słońce, zatem będzie służyć przez cały rok. Do jej montażu na balkonie będzie nam potrzebna wiertarka udarowa z kompletem wierteł, młotek, kombinerki, śrubokręt, nożyczki i silikon dekarski. Do każdej zakupionej siatki jest dołączona instrukcja montażu, zatem nie powinniśmy mieć z tym problemu. Jest w niej dokładnie opisane, jakie elementy musimy dokupić, aby móc ją zamontować na balkonie.

Siatki zabezpieczające bez ptactwem są bardzo praktyczny produktem, który można wykorzystać także do osłony okna i parapetu. Skutecznie uniemożliwiają ptakom siadanie na naszych balkonach i parapetach, ponieważ dokładnie i szczelnie je okalają z każdej strony. Oczka w siatce mają na tyle małą średnicę, że żaden ptak się przez nią nie przeciśnie. Ponadto, siatki tego typu mogą służyć jako zabezpieczenie przed wypadnięciem kota, na balkonie lub oknie.