5 lutego, 2019 Usługi 0

Uwielbiam dawać innym prezenty. Jest tyle okazji w roku, podczas których można coś podarować, że wielu osobom zaczyna często brakować pomysłów. Ja jestem zwolenniczką ręcznie robionych prezentów. Uważam, że wnoszą one o wiele więcej wartości, gdyż dajemy drugiej osobie nie tylko jakiś ciekawy przedmiot, ale też nasz czas poświęcony na jego przygotowanie. Na każdym kroku spotykam ostatnio inspiracje na prezent na Dzień Matki. Niektóre z nich wykorzystam też na inne okazje.

Prezent w postaci dekoracyjnej skrzynki

skrzynka dekoracyjnaW ciągu roku pojawia się mnóstwo okazji na dawanie innym osobom prezentów. W zależności od okazji, dajemy mniej lub bardziej wartościowe upominki. Mogą być one kupione, jednak coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wykonywanie prezentów. Ja należę właśnie do zwolenników ręcznie robionych upominków. Zawsze zastanawiam się nad tym, co danej osobie mogłoby się spodobać, a potem szukam inspiracji. Ostatnio znalazłam mnóstwo ciekawych pomysłów na to, jak obdarować mamę z okazji Dnia Matki. Jeden z nich wyjątkowo przypadł mi do gustu ze względu na swoją oryginalność, prostotę i uniwersalność. Prezent ten to skrzynka dekoracyjna wypełniona słodyczami, kosmetykami lub czymkolwiek, co lubi obdarwowyana przez nas osoba. Takie ozdobne skrzynki można zrobić samemu lub kupić gotowe. Ja oczywiście postawiłam na rękodzieło. Kupiłam kilka różnej wielkości  skrzynek na warzywa i owoce i pomalowalam je na jasne kolory farbą akrylową. Wszystkie ozdobiłam też metodą decoupage, dzięki temu stały się bardzo atrakcyjne. Takie skrzynki same w sobie, bez żadnych dodatków, mogą okazać się fajnym upominkiem. Ja jednak postanowiłam wypełnić je czymś, jak chodzi o prezent dla mojej mamy. Mam w planach zakupienie ulubionych słodyczy oraz kaw i herbat mojej mamy. Wrzucę je do ozdobionej skrzynki.  Całość zapakuje w celofan i przewiążę ozdobną wstążeczką.

Prezenty, które dajemy coraz częściej, wcale nie muszą być drogie. Czasami bardziej wartościowe okazują się być ręcznie zrobione upominki. Wkładamy w nie bowiem swój czas i serce. Ostatnio znalazłam ciekawą inspirację na prezent na Dzień Matki. Jest to ozdobna skrzynka, wypełniona słodyczami, zapakowana w celofan i przewiązana wstążką. Samą skrzynkę można ozdobić samemu, przerabiając pojemniki na warzywa lub owoce.