4 grudnia, 2018 Budownictwo 0

Maszyny budowlane tworzone są z myślą o różnych wyzwaniach, jakie czekają sprzęt tego typu na placu budowy. Nic więc dziwnego, że producenci, którzy zajmują się konstruowaniem tego typu maszyn, wykorzystują do ich zbudowania bezpieczne i w pełni odporne na uszkodzenia materiały. Jedną z firm, która poważnie traktuje solidność swoich produktów, jest firma CASE. Odpowiada ona m.in. za produkcję różnorodnych ładowarek.

Zakup ładowarki CASE

solidne ładowarki CASECoraz większa liczba firm, które na co dzień przyjmują zlecenia prac budowlanych różnego rodzaju, korzysta ze sprzętów oferowanych na rynku przez frimę CASE. Bardzo dużą popularnością cieszą się solidne ładowarki CASE, które produkowane są w dwóch wariantach. Warianty te różnią się między sobą wielkością ładowarki, a co za tym idzie, jej możliwościami. Mniejsze ładowarki cechują się mniejszym obciążeniem, które mogą mieć na łyżce, ale ze względu na swój kompaktowy rozmiar, doskonale mieszczą się, np. na terenie zabudowanym. Cechują się też mniejszą masą, dzięki czemu nie powodują uszkodzeń fundamentów, które mogłyby się pojawić, gdyby bardzo ciężki sprzęt wjechał na teren zabudowany. Większe ładowarki mają większe możliwości w zakresie ton obciążenia, jakie jest w stanie bezpiecznie wytrzymać łyżka, ale jednocześnie potrzebują one więcej miejsca do wykonywania podstawowych manewrów. Z tego też względu duże ładowarki produkowane przez firmę CASE znajdują swoje zastosowanie w kopalnictwie, a także przy tworzeniu infrastruktury takiej jak, np. autostrady. Ze względu na fakt, iż większość prac budowlanych odbywa się w ograniczonej przestrzeni, większą popularnością cieszą się ładowarki kompaktowe, które są o wiele bardziej zwrotnymi sprzętami w konkretnych sytuacjach i dysponują zdecydowanie większymi możliwościami w zakresie wykonywania zadań związanych z budowaniem domu lub bloku mieszkalnego.

Maksymalne obciążenie wskazywane przez firmę CASE w przypadku ładowarek kompaktowych wynosi dwie i pół tony. W przypadku ładowarek dużych jest to wartość czterokrotnie większa, ponieważ sięga nawet dziesięciu ton. To, jaki sprzęt zdecydujemy się zakupić zależy od naszych potrzeb, ale też budżetu, jakim dysponujemy na konkretny zakup. Warto dokonać decyzji w oparciu o standardowe zlecenia, jakie przyjmuje nasza firma.