13 czerwca, 2021 Biznes i usługi 0

Osoby, które mają w domu w domu dywany czy wykładziny, z pewnością się już przekonały, że nie wystarczy ich odkurzać raz na tydzień, aby były naprawdę czyste. Ze względu na gromadzenie się w nich bakterii i roztoczy, trzeba je także prać.

Jak skutecznie wyprać dywan?

urządzenia do prania dywanówDywan czy wykładzina ze względu na swoją budowę działa jak magnes na brud, ponieważ w jego włosie wczepiają się wszelkie zanieczyszczenia. Również bakterie czy roztocza mają idealne warunki do rozmnażania, zatem ich odpowiednie czyszczenie jest kluczem do zachowania porządku i bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeżeli mamy małe dzieci w domu, to zalecane jest systematyczne pranie dywanu. Można to robić ręcznie, czyli gąbką i wodą, ale tak metoda się sprawdzi tylko miejscowo. Lepsze będą urządzenia do prania dywanów na mokro i sucho, które kupimy w wielu sklepach ze sprzętem dla gospodarstwa domowego. Wyglądem takie urządzenie przypomina odkurzacz, którym można skutecznie wyprać nie tylko dywan czy wykładzinę, ale również kanapę, fotele tapicerowane, materac czy plecak. W zestawie są dołączone specjalne końcówki, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc i pozwalają na skutecznie wywabienie wszelkich plam. W zależności od modelu, można do aplikować specjalny płyn czyszczący do pojemnika znajdującego się we wnętrzu urządzenia lub nakładać go bezpośrednio na dywan. Jest to bardzo przydatne urządzenie dla osób, które mają w domu dzieci lub zwierzęta, ponieważ w krótkim czasie można zaprowadzi higieniczną czystość na podłogach.

Na rynku znajdziemy wiele modeli urządzeń do prania dywanów, które różnią się nie tylko modelem i marką, ale także parametrami technicznymi takimi jak moc silnika, wielkość pojemnika na wodę czy dołączone do zestawu akcesoria. Ich ceny zaczynają się od pięciuset złotych.