6 czerwca, 2020 Sport i zdrowie 0

 

Podstawą każdego skutecznego i satysfakcjonującego leczenia jest dobra i wiarygodna diagnoza stanu zdrowia. Idąc z duchem czasu metody diagnozy wciąż się udoskonala aby być coraz skuteczniejszym. Na duży plus dla nas działa to, że stale jesteśmy ciekawi działania naszego organizmu, dlatego nasze metody diagnozy są coraz lepsze.

W trosce o zdrowie pacjenta

Monitorowanie pacjentówW codziennych życiowych zawirowaniach spotykamy się z wieloma wypadkami i niebezpiecznymi zdarzeniami, lecz problemem, często dla nas prozaicznym, są różne bakterie i wirusy. Są dla nas niewidoczne, ale potrafią być bardzo niebezpieczne, a ich skutki nie zawsze są widoczne gołym okiem. Monitorowanie pacjentów pozwala na szybkie wykrycie zakłóceń w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Nie tyczy się to tylko zakażeń i tym podobnych, ale wszelkich ingerencji w ludzkim ciele. Dzięki nowoczesnym monitorom personel medyczny może kontrolować w jednym czasie różne parametry, na przykład takie jak ciśnienie tętnicze krwi, temperatura, tętno, saturacja. Są to podstawowe funkcje, na podstawie których można określić ogólną kondycję, a ich czytelność jest bardzo ważna w szybkiej ocenie i stawianiu diagnozy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym monitory są wyposażone w alerty, które zawiadamiają personel kiedy jakiś parametr osiąga nieodpowiednio wysoką lub niską wartość. Dużym ułatwieniem przy dużej liczbie pacjentów jest możliwość zapisu, ponieważ wbudowana pamięć pozwala na zapisywanie cyklicznych pomiarów i ich łatwy odczyt. Dużą zaletą nowoczesnych urządzeń jest możliwość podłączenia ich do szpitalnej sieci, dzięki czemu na każdym stanowisku, gdzie odbywa się kontrola, personel widzi ten sam wynik pomiaru bez rozbieżności. Monitory są bardzo intuicyjne w obsłudze co zdecydowanie usprawnia korzystanie z nich i odpowiedni czas reakcji na sytuacje zagrożenia życia pacjenta. Innowacyjny wygląd jest przyjazny dla oka i dobrze wkomponowuje się w szpitalny wystrój, czyniąc go trochę bardziej przyjaznym. Każda nowa technologia jest dobra i pożądana, jeśli ma za priorytet bezpieczeństwo pacjenta.

Ogólny dobrostan pacjenta w warunkach szpitalnych może w każdej chwili ulec diametralnej zmianie. Właśnie dlatego stale tworzone nowe technologie mają za cel zapewnienie bezpieczeństwa poprzez szybką reakcję. Ten sprzęt bywa bardzo kosztowny, jednak jest to kwestia bezsprzeczna – na ludzkim zdrowiu nie ma co oszczędzać.