30 marca, 2019 Wyposażenie 0

Zanim się jeszcze urodzi dziecko, rodzice kompletują dla niego wyprawkę, która będzie mu służyła przynajmniej przez pierwsze kilka lat życia. Do najważniejszych elementów, należy łóżeczko, wanienka i wózek. Są to produkty, które będą wykorzystywane każdego dnia, więc dobrze, żeby były wykonane z dobrej jakości materiałów i były bezpieczne dla maluszka.

Czy wszystkie stelaże pasują do wanienek?

stelaż do wanienki dziecięcejPierwsza kąpiel dziecka odbywa się najczęściej w drugiej dobie jego życia. Od tej pory możemy już samodzielnie kąpać maluszka codziennie, lub co drugi dzień. Do około szóstego – siódmego miesiąca życia, dziecko musimy trzymać na ręce w trakcie kąpieli, bo nie umie ono jeszcze siedzieć, a leżeć w wanience nie może, no chyba, że zakupimy model wanienki anatomicznej. Taka wanienka posiada specjalnie wyprofilowane dno, które umożliwia bezpieczne położenie dziecka. Jeżeli nie chcemy nabawić się bólu kręgosłupa w wyniku ciągłego schylania się do dziecka, lub klęczenia przy wanience, to dobrze jest się zaopatrzyć w stelaż do wanienki dziecięcej. To proste urządzenie w znacznym stopniu ułatwia kąpiel maluszka. Kładąc wanienkę na stelażu, możemy ją sobie ustawić na dowolnej wysokości, w zależności od swojego wzrostu, żeby się nie schylać do niej. W taki sposób możemy kąpać dziecko w łazience, jego pokoju, albo w nawet w salonie. Tak małe dzieci jeszcze nie chlapią wodą, więc pomieszczenie po kąpieli będzie suche. Na rynku znajdziemy wiele modeli stelaży, ale w przeważającej części, będą one uniwersalne, czyli będą pasować na wszystkie rodzaje wanienek. Wanienkę ustawiamy nie wzdłuż, a w szerz stelaża, więc nie ma znaczenia długość wanienki. Podstawka posiada regulację szerokości, więc każda wanienka będzie stała na niej stabilnie. Bardziej luksusowe modele posiadają kilka półek pod spodem, oraz kilka uchwytów na produkty do pielęgnacji dziecka, które ułatwiają organizację kąpieli maluszka.

Stelaże pod wanienki są dość popularne wśród młodych, świeżo upieczonych rodziców. Bez względu na wielkość mieszkania, stelaż się przyda, bo po złożeniu nie zawiera dużo miejsca. Kupimy go w sklepie z produktami dla małych dzieci, albo w sklepach internetowych. Jego ceny zaczynają się od około pięćdziesięciu złotych, a kończą nawet na stu pięćdziesięciu złotych. Stelaż jest świetnym gadżetem na prezent dla malucha.