17 marca, 2019 Sport i zdrowie 0

 

Rowery turystyczne są jednymi z najczęściej kupowanych jednośladów. Nadają się zarówno do dalekich eskapad, jak i do codziennej jazdy. Wszystko dzięki lekkiej konstrukcji, niezawodności oraz szeregowi ciekawych technologicznie rozwiązań. 

Wycieczkowy Evado 8.0

kross evado 8.0Jeśli zwyczajowo spędzamy znacznie więcej czasu na siodełku roweru, niż w aucie, to zapewne marzy nam się rower komfortowy i taki, który będzie nam służył wiele lat. W takim wypadku, najbardziej godnym polecenia jednośladem ze stajni Krossa jest Evado 8.0. To jeden z flagowych produktów firmy, który cieszy się wielką popularnością wśród klientów orz uznaniem branży. Rozwiązania, jakie w nim zastosowano są nowatorskie i z chęcią kopiowane przez inne firmy. Jeśli chodzi o konstrukcję Evado 8.0, jej podstawą jest, lekka, aluminiowa rama, wsparta na dwudziesto ośmio calowych kołach. Za napęd odpowiada japońska firma, która jest największym dostarczycielem osprzętu na świecie. Składa się on z dwóch przerzutek – tylnej i przedniej, a trzydzieści biegów pozwoli nam bezproblemowo pokonać nawet najbardziej pochyły teren lub zbocze. Będzie pomocny również podczas szybkich zjazdów. Jeśli chodzi o hamulce, mamy tu hydrauliczne tarczówki, które zadbają o odpowiednią siłę hamowania. Cena Kross Evado 8.0 to około trzech i pół tysiąca złotych. Nie jest to wygórowany koszt, zważywszy na fakt, że rowery turystyczne konkurencyjnych firm, kosztują często kilkaset złotych więcej. Kross, jako polski producent nie walczy jednak o klienta samą jakością, ale właśnie również ceną.

Porządny rower trekkingowy powinien mieć wszystko, co znajdziemy w Evado 8.0. Jest on fabrycznie wyposażony w komplet oświetlenia, wzmacniany bagażnik, przedni tylny błotnik, a także we wsporniki siodła oraz kierownicy.