22 października, 2020 Biznes i usługi 0

W obecnych czasach większość z nas się boi zakażenia wirusem, który bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Regularnie dezynfekujemy ręce i powierzchnie w naszym otoczeniu, ale nie zawsze to wystarczy. Czasem jest potrzebne odkażanie całego mieszkania.

Jak wygląda metoda zamgławiania?

dezynfekcja przez zamgławianieNa rynku jest dostępnych wiele metod na pozbycie się wszelkich bakterii i wirusów z wszelkich zamkniętych powierzchni. Ogólnie dostępne środki czyszczące zawierają alkohol i mogą sobie poradzić z zarazkami na blatach kuchennych i stołach. Jednakże powietrza nimi nie odkazimy. Tutaj przyda się dezynfekcja przez zamgławianie, która gwarantuje nawet stu procentową skuteczność. Wykonują ją profesjonalne firmy świadczące usługi sprzątające i odkażające, które posiadają specjalny generator mgły. Jest to nowoczesne urządzenie, które uwalnia środek dezynfekujący w postaci mgły pod silnym strumieniem powietrza. Jest to bardzo skuteczna metoda, która może być stosowane w dowolnych zamkniętych pomieszczeniach. Mgła ze względu na swoje cechy fizyczne, jest w stanie dotrzeć do każdej szczeliny, zatem rozprowadzając ją na środku pokoju, mamy pewność, że dotrze w każde miejsce. Zamgławianie odkaża nie tylko powietrze, ale również wszystkie przedmioty, na których osiądzie czy meble, podłogi czy nawet firany znajdujące się w pomieszczeniu. W taki sposób można odkażać piwnice, szpitale, gabinety lekarskie czy przeróżne pomieszczenia, gdzie przebywa dużo ludzi. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na dezynfekcję.

Każdy z nas raz na czas powinien poddać takiej usłudze swoje mieszkanie czy dom, gdyż jest to dla naszego bezpieczeństwa. Groźne bakterie i wirusy nie są widoczne dla gołego oka, a to właśnie z nimi powinniśmy walczyć, bo mogą być obecne w naszym domu przez wiele dni.