3 czerwca, 2022 Bez kategorii Dom i wnętrze 0
niedrogie biura nieruchomości - katowice

Na rynku nieruchomości w całym kraju dzieje się bardzo wiele ciekawych rzeczy. Otóż na chwilę obecną wygląda to tak, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z rynku wtórnego. Popyt jest bardzo duży, ale podaż rośnie bardzo wolno, bo przecież musi minąć kilka lat zanim ktoś sprzeda swoje nowe mieszkanie kupione od dewelopera. Jeśli ktoś chciałby obecnie sprzedać swoje mieszkanie może to zrobić, ale kupujący oglądają jedynie oferty wystawiane przez biura nieruchomości.

Nieruchomość warto sprzedać przez biuro

niedrogie biura nieruchomości - katowiceOsoby zainteresowane sprzedażą swojego mieszkania powinny zacząć od znalezienia biura nieruchomości, które będzie w tej transakcji pośredniczyć. Nie ma większych szans na to, że mieszkanie sprzedamy samodzielnie wystawiając ogłoszenie na popularnym portalu ogłoszeniowym. Każdy kupujący patrzy przede wszystkim na to, żeby oferowane na sprzedaż mieszkanie było wolne od jakichkolwiek wad prawnych. A taką gwarancję ma się tylko wówczas, jeśli skorzysta się z pomocy biura nieruchomości. I dlatego właśnie sprzedający doskonale wiedzą, że muszą skorzystać z pomocy biura. A największą popularnością cieszą się oczywiście niedrogie biura nieruchomości – Katowice to miasto, w którym żadne biuro nie bierze większej prowizji aniżeli trzy procent wartości sprzedawanej nieruchomości. I to jeszcze najczęściej jest tak, że prowizję dla biura płacą jedynie sprzedający. Dzięki temu jeszcze więcej kupujących chce skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Wróćmy jednak do osób sprzedających nieruchomość. Dla nich pośrednictwo biura nieruchomości to gwarancja komfortu sprzedaży takiego mieszkania. Nie trzeba szukać kupujących i pokazywać swojej nieruchomości nieznanym osobom. Nie trzeba się też obawiać, że kupujący nie zapłaci na czas. Całą sprzedażą nieruchomości od początku do końca zajmują się wyszkoleni pracownicy biura.

Podsumowując – skorzystanie z pomocy biura nieruchomości to dla sprzedających możliwość błyskawicznego zbycia swojego mieszkania. Zarówno dla sprzedających jak i kupujących jest to też gwarancja bezpiecznej dla obu stron transakcji. Kupujący ma pewność, że kupuje sprawdzone mieszkanie a sprzedający ma pewność, że otrzyma zapłatę przed podpisaniem aktu notarialnego i przeniesieniem własności. I to wszystko kosztuje sprzedającego naprawdę niewiele.

Więcej na: https://www.max-house.pl/