29 marca, 2020 Usługi 0

Każdy z nas nie raz zetknął się z różnego rodzaju problemami. Okazuje się, że zazwyczaj sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z niektórymi z nich. Zwłaszcza te, które wiążą się z silnymi emocjami sprawiają nam największe problemy. W takich chwilach zastanawiamy się, gdzie warto skierować się z prośbą o pomoc. Oczywistym wyborem wydaje się psycholog, jednak przyznać trzeba, że terapia taka trwać może nawet kilkanaście sesji, a więc stosunkowo długo.

Jak wyglądają zajęcia ustawień Hellingerowskich?

skuteczne ustawienia hellingerowskieNic więc dziwnego, że wiele osób rezygnuje z jakiejkolwiek formy terapii, ze względu na czas jej trwania, a w związku z tym także na rosnące koszty. Warto jednak pomyśleć również o tym, że istnieją inne formy psychoterapii. Jedną z nich są coraz popularniejsze ustawienia Hellingerowskie. Bert Hellinger, a więc twórca tej metody, twierdził, że wszystkie nasze problemy wynikają z zaburzonych relacji rodzinnych. Mogą mieć one nieprawidłowy charakter, być zaburzone lub też w ogóle zostały przerwane. Takie relacje wpływają na naszą psychikę, w związku z czym oddziałują na nasze życie i są przyczyną problemów. Skuteczne ustawienia Hellingerowskie są w stanie poznać głębszą przyczynę naszych problemów, dzięki zagłębieniu się w charakter naszych relacji rodzinnych. Podczas terapii uczestnicy wcielają się z role poszczególnych członków rodziny osoby poddawanej terapii, a następnie ta streszcza w kilku zdaniach swój problem. Następnie wcielone w członków rodziny postaci mogą opisywać swoje emocje, uczucia, myśli, a także plany związane z daną sytuacją. Osoba poddawana terapii może poznać różne punkty widzenia, a w związku z czym może uzdrowić swoje relacje rodzinne i natrafić na rozwiązanie problemów. W ustawieniach Hellingerowskich istotne jest to, że uczestnicy w pełni angażują się w odgrywane role, dzięki czemu faktycznie odczuwają wiele emocji.

Duże znaczenie ma również fakt, że metoda ta potrafi przynieść pożądany skutek już po jednym spotkaniu. Okazuje się, że jesteśmy w stanie podczas jednego spotkania głęboko przeanalizować nasze problemy, poznać ich przyczynę, a także odnaleźć właściwe rozwiązanie. Z tego też powodu osoby, które szukają szybkiego rozwiązania swoich problemów z chęcią korzystają właśnie z tej metody. Niewątpliwie jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego.