25 października, 2021 Sport i Rekreacja 0

Wielu entuzjastów wycieczek rowerowych narzeka na brak możliwości zabrania ładunku na rower, przede wszystkim z racji braku bagażników, na których można by takowy ładunek zabrać. W rowerach sportowych i górskich ten problem jest jeszcze bardziej widoczny, gdyż nie ma w nich możliwości montażu takowego bagażnika.

Niestandardowe torby na rower

torba rowerowa pod siodełkoNiektórzy rowerzyści sięgają więc po nietypowe, aczkolwiek bardzo wygodne, rozwiązania, jakimi są wprowadzone od niedawna torby rowerowe, zakładane pod siodło, szyte z bardzo wytrzymałej tkaniny lnianej, lub też z cordury. Mogą one być zamontowane w większości rowerów, a szczególnie dobrze pasują do siedzeń wysokich, z amortyzacją na tyle podniesioną iż pozwala na przeciągnięcie pod siodłem torby. Torba rowerowa pod siodełko może być również założona na ramę, jeśli nie może być zamontowana bezpośrednio pod samym siodłem, i również jest bardzo wygodna w takiej konfiguracji. Owe torby nie są z reguły bardzo duże, aczkolwiek już sama możliwość zabrania ładunku na rower jest dla wielu osób bardzo atrakcyjna. Najczęściej owe torby wykorzystywane są do przewożenia narzędzi, dzięki którym można naprawić wiele różnych usterek, jakie przytrafiają się w trakcie jazdy, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie by owe torby służyły także do przewożenia prowiantu, czy jakiegokolwiek innego ładunku.

Torby te są tworzone przez kilku producentów, którzy w ofercie mają dość niestandardowe, aczkolwiek bardzo przydatne, akcesoria do rowerów sportowych i wyczynowych, nie mających zazwyczaj możliwości montażu bagażników czy podobnych udogodnień. Nie są bardzo drogie, a z racji swojej przydatności należą do najbardziej funkcjonalnych dodatków do rowerów, zaraz po akcesoriach elektronicznych i urządzeniach nawigacyjnych.