26 października, 2018 Kosmetyka samochodowa 0

Niektórzy argumentują, że aby jeździć bezpiecznie, trzeba mieć oczy dookoła głowy. Niestety, człowiek tego nie potrafi – nie jest sową. Ale przecież ma w swojej służbie nowoczesną technologię, którą może wykorzystać z korzyścią dla siebie i otoczenia. Dzisiejsze samochody w większości posiadają kamery. Nagrywają nimi wszystkie zdarzenia, jakie spotykają ich podczas jazdy. Natomiast kamer cofania nie ma wszędzie.

Kamera jest niezbędna w samochodzie

kamery cofaniaKamery samochodowe nagrywają na żywo w kilkuminutowych sekwencjach wszystkie zdarzenia podczas jazdy. Tego typu nagrania można ewentualnie wykorzystać, jednocześnie udowadniając swoją niewinność, jeśli ktoś w nas wjechał i chce zrzucić winę na nas. Nie każdy jednak samochód ma kamerę umieszczoną w tyle auta i służącą do bezpiecznego cofania samochodu. Takie kamery cofania są niezwykle przydatne, szczególnie wtedy, gdy chcemy zaparkować samochód, a jak wiadomo miejsca w miastach do parkowania jest coraz mniej. Natomiast liczba samochodów rośnie. Oczywiście, cofając auto posługujemy się lusterkami wstecznymi, jednak co może powiedzieć kierowca samochodu, który ma jedynie zewnętrzne lusterka w aucie? Musi on mieć bardzo dobrą koordynację ruchową, wyczucie odległości i dokładną znajomość długości samochodu, którym jedzie. Tego typu wiedza może dotyczyć kierowców, którzy takim samochodem jeżdżą co dziennie. Duża liczba kierowców – pracując – korzysta z różnych aut. I w razie cofania może nie wyczuć odległości do ewentualnej przeszkody. Wtedy przydaje się kamerka, rejestrująca przestrzeń z tyłu samochodu. Pomaga ona wycofywać w ciasnych uliczkach, parkować oraz w innych podobnych czynnościach. Podczas cofania, kierowca takiego auta może być pewien, że nikt nie wszedł mu w drogę i nikogo nie skrzywdzi. Nic również nie zniszczy, gdyby akurat dobrze nie obliczył miejsca przy cofaniu. 

Coraz więcej kierowców kupuję kamerkę do samochodu, jednocześnie wyposażoną w kamerę cofania. Montujemy ją w tyle auta, natomiast w przodzie mamy specjalny ekranik, na którym – na żywo – widać przestrzeń przed i za samochodem. To bardzo wygodne i bezpieczne urządzenie. Jeśli ktoś nie chce się wciąż martwić ewentualnymi uszkodzeniami wstecznego zderzaka, powinien sobie taką kamerkę zakupić. Jest niedroga.