2 października, 2020 Budowa i przemysł 0

Często jest tak, że pasażerowie, a nawet sam kierowca przyczyniają się do ubrudzenia czymkolwiek tapicerki w trakcie jazdy. To powoduje zdenerwowanie i chęć szybkiego sprzątnięcia brudu. Proces ten nie należy do trudnych, jednakże są potrzebne do niego specjalne narzędzia. 

Czym umyć tapicerki samochodowe?

urządzenie do prania tapicerki samochodowejProces do czyszczenia tapicerki należy zacząć od czyszczenia na sucho. Należy poodkurzać wnętrze auta, co jest krokiem niezbędnym, ponieważ ponad połowa wszystkich zanieczyszczeń to związki, które nie są rozpuszczalne w wodzie, czyli piasek i kurz. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na miejsca pod fotelami, które skazane są na piasek z butów pasażerów. Odkurzacz idealnie sprawdzi się w szybkim i sprawnym oczyszczeniu wnętrza samochodu ze zbędnych związków. Jednakże jest to dopiero wstęp do późniejszych czynności. Specjalne urządzenie do prania tapicerki samochodowej efektywnie pozbędzie się irytujących plam z tapicerki. Wykorzystuje on zmechanizowaną technikę prania ekstrakcyjnego. Obejmuje najpierw rozpuszczenie brudu przy użyciu detergentu, co tworzy zawiesinę. Później przy pomocy specjalnego środka do prania połączonego z czystą wodą spłukuje się tę zawiesinę. Wtedy też ten profesjonalny odkurzacz wsysa do swojego wnętrza wszelkie zabrudzenia. Na koniec trzeba tylko odczekać aż tapicerka wyschnie i gotowe. Wnętrze samochodu lśni jak nowe. Taki sprzęt, typowo amatorski, można kupić do 600 złotych. Jednak można znaleźć również bardziej zaawansowane urządzenia, których cena może sięgnąć nawet 4 tysięcy złotych. 

Przy wyborze takiego odkurzacza można kierować się głośnością i wagą, co decyduje o komforcie pracy. Do tego ważna jest również pojemność, siła ssania oraz moc, co ma duże znaczenie w kwestii wygody użytkowania z tego urządzenia.