4 listopada, 2018 Finanse 0

Dobre biuro księgowe powinno spełniać wszystkie nasze wymagania i prowadzić księgi rachunkowe w sposób rzetelny i przejrzysty. Często decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, podpisujemy upoważnienie dające księgowej prawo do reprezentowania nas przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym. 

Czym się wyróżnia dobre biuro rachunkowe?   

biura rachunkowe w BydgoszczyZanim znajdziemy biuro, z którego usług skorzystamy, warto poczytać w internecie opinie na temat różnych firm, bo są one miarodajną ocena jakości świadczonych usług. Popularne biura rachunkowe w Bydgoszczy nie zawsze obsługują klientów na najwyższym poziomie. Niektórym brakuje wykwalifikowanych pracowników, a inne nie świadczą usług kompleksowo, a teraz tylko takie usługi są wycenie. Właściciele małych firm wolą nawet zapłacić wyższą cenę za spokój i pewność, że wszystkie dokumenty są dobrze rozliczone, a podatki opłacone we właściwej wysokości. Dobre biuro musi mieć przynajmniej dwie główne księgowe, które odpowiadają za rozliczenia i dokumenty wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,oraz deklaracji podatkowych dla Urzędu Skarbowego. Coraz częściej właściciele biur rachunkowych stosują upoważnienia, które podpisują klienci, dając możliwość załatwiania za nas wszystkich spraw urzędowych związanych z rozliczeniami księgowymi. W Bydgoszczy popularne są ubezpieczenia jakie stosują właściciele biur, żeby się zabezpieczyć w razie błędów zrobionych przez księgowe, ponieważ w takiej sytuacji klient może chcieć się sądowo domagać odszkodowania za poniesione w wyniku błędu szkody. W każdym biurze powinna też być zatrudniona osoba odpowiedzialna za sprawy pracownicze i ogólnie kadrowe, gdyż każda firma może być kontrolowana przez Urząd Pracy, czy dopełnia wszystkich obowiązków związanych z zatrudnieniami i zwolnieniami. W dobrych biurach, dokumenty klienci mogą przynosić osobiście, wysyłać pocztą, mailowo, lub można zlecić, aby pracownicy biura je od nas odebrali. 

Dobrze, aby nasza współpraca z biurem księgowym była długoterminowa, gdyż dla firmy, nie jest wskazane, aby często zmieniać księgową. Oczywiście w razie problemów z komunikacją i poziomem świadczonych usług, nie ma na co czekać i trzeba szybko szukać lepszego biura rachunkowego, bo wyjdzie nam to tylko na korzyść.