2 września, 2020 Budowanie 0

Mieszkamy w niewielkim domku położonym na obrzeżach większego miasta. Własny dom wiąże się z koniecznością nieustannego starania się o to, żeby wszystko było w nim ładne i zadbane. Każdego roku wraz z żoną i naszym synkiem wykonujemy generalne sprzątanie całego domu. Normalne sprzątanie to u nas codzienność, ale takie generalne sprzątanie zajmuje nam nieraz cały tydzień. Zawsze przy takiej okazji maluję ściany w jednym pokoju. Robię to samodzielnie.

Do malowania używam farb lateksowych

farby lublinNa malowaniu ścian znam się całkiem dobrze, bo nauczył mnie tego mój tata, który przez wiele lat prowadził firmę remontową. Nie stanowi dla mnie więc problemu pomalowanie całego pokoju dwa razy w ciągu jednego dnia. Nie jest to trudne, ale dzień wcześniej zawsze sobie wszystko do malowania przygotowuję. Kiedy przychodzi czas generalnego sprzątania całego domu to zawsze wybieram do malowania ten pokój, który nie był malowany najdłużej. I tak właściwie to każdego roku jeden z pokoi jest przeze mnie odnowiony. Dzięki temu cały czas ściany w pokojach i w salonie są bardzo zadbane i czyste. Czyste są też dlatego, że do malowania kupuję tylko i wyłącznie farby Lublin lateksowe, czyli takie, które można umyć. Pamiętam jeszcze czasu jak robiłem z tatą przy remontach. Wtedy farby zmywalne były bardzo drogie. Dzisiaj praktycznie większość farb jest już lateksowych. Pomalowanie nimi ścian zapewnia maksymalną ochronę przeciw pobrudzeniom. Najlepsze farby chronią ściany również przed przetłuszczeniami i takie farby stosuję zawsze do malowania kuchni. Poza farbami do malowania kupuję zawsze taśmę malarską szeroką na trzy centymetry. Mogę nimi zakleić te elementy, których nie chcę pobrudzić w trakcie malowania. Poza tymi rzeczami, które co roku kupuję do malowania mam jeszcze odpowiedni sprzęt. Składa się na niego porządny wałek, kijek i kuweta do wykręcania wałka z farby.

Nie ukrywam, że malowanie we własnym domu sprawia mi dużą przyjemność. Fajnie jest patrzeć jak ściana zmienia swój kolor na inny w ciągu jednego dnia. Dobre malowanie pokoi w naszym domu zajmuje cały dzień. Jedynie kuchnia i salon to pomieszczenia, w których farby nakładam na ściany przez całe dwa dni. W tych pomieszczeniach jest najwięcej pracy. Salon jest największy a w kuchni jest dużo różnych urozmaiceń w konstrukcji ścian.