21 czerwca, 2020 Usługi 0

Kiedy w końcu decydujemy się na zakup herbaty na wagę, a nie torebkowej zastanawiamy się nad doborem tej najlepszej. W końcu sklepy stacjonarne i internetowe oferują nam często bardzo szeroki asortyment. Zanim jednak zdecydujemy się na dodatki pomyślmy też o tym, które klasyczne wersje herbat nas interesują.

Idealna herbata na co dzień

herbata z całego świataJest czarna, zielona, czerwona, a także odmiany suszy owocowych. Nie możemy też zapomnieć, iż każdy region ma nieco inne odmiany krzewów herbacianych, a także sposoby fermentacji i suszenia liści herbacianych. Herbata z całego świata dla laika brzmi niezbyt dobrze, gdyż nic nie mówi. Dlatego warto zapoznać się z klasykami. Czarną herbatę pijemy najczęściej, gdyż to napar uniwersalny do każdego posiłku, a przy okazji rewelacyjnie łączy się z dodatkami jak miód, cytryna bądź hibiskus. Susze owocowe w prawdzie nie zawierają w sobie herbaty, jednak polecane są dzieciom na słodki smak i delikatny aromat. Pozostając w tematyce dzieci innym rodzajem herbat, które mogą być dla nich odpowiednie, ale również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, są herbaty rooibos. Są łagodne i bez kofeiny. Jeżeli jednak poszukujemy herbat z wyższą zawartością kofeiny to dobrą opcją będzie herbata białą, w której kofeiny jest najwięcej. Z kolei w zielonej herbacie również znajdziemy pobudzający nas składnik, jednak w zależności czy jest to wersja chińska, czy japońska poziom pobudzenia będzie inny. Jak widać mamy szeroki wybór opcji.

Na świecie mamy naprawdę wiele rodzajów herbat do wyboru. Zanim kupimy herbatę w ciemno warto znać podstawowe jej rodzaje, abyśmy mogli poszukiwać wersji naparu najbardziej nas interesującej. Każda herbata ma inne właściwości, moc smaku i aromat. Dlatego decydujmy się świadomie na herbatę.