1 kwietnia, 2019 Piękno i zdrowie 0

 

Problemy z wadami postawy i stóp nie dotyczy tylko dzieci, choć to na dziecięcy okres kładzie się największy nacisk w zakresie profilaktyki i leczenia. Jeśli jednak wady te nie zostały skorygowane w dzieciństwie, należy zająć się nimi również w okresie dorosłości. Odpowiednie wyroby medyczne mogą w tym pomóc bez konieczności odwiedzania gabinetów fizjoterapeutów. 

Lecznicze wkładki do butów dla dorosłych

wkładki do butów ortopedycznych dla dorosłychNajczęściej spotykaną wadą stóp jest płaskostopie. Bardzo często występuje u dzieci, co jest wynikiem między innymi noszenia nieprawidłowego obuwia. W dorosłości ten problem się pogłębia i jest jeszcze bardziej dotkliwy, zwłaszcza dla kobiet. Płaskostopie powoduje ból nóg i właściwie uniemożliwia noszenie obuwia na wysokim obcasie. Kolejne schorzenia, które dotyczą głównie dorosłych  to haluksy. To zwyrodnienie choć leczone przede wszystkim chirurgiczne, może być łagodzone z pomocą wkładki do butów ortopedycznych dla dorosłych. Podobnie jak wcześniej wspomniane płaskostopie – odpowiednie wkładki mogą znacząco poprawić jakość życia i co najważniejsze przywrócić prawidłowy kształt stopom. Wkładki mogą być wykonane z różnych materiałów i są dopasowane indywidualnie, tak, aby działały jak najlepiej i najszybciej. Do wyboru z reguły są popularne wkładki silikonowe, ale również skórzane bądź ze skóry ekologicznej.

Niezależnie od wieku, należy z dbałością i troską podchodzić do wad postawy i stóp. Zmiany w ich wyglądzie mogą nie wydawać się specjalnie uciążliwe na obecną chwilę, ale ich pogłębianie i nieleczenie z pewnością przyniesie przykre konsekwencje w przyszłości, które prawdopodobnie będzie musiało zakończyć się interwncją chirurgiczną, co nigdy nie jest przyjemne i wiąże się z wielotygodniową bądź wielomiesięczną rehabilitacją.