28 listopada, 2018 Imprezy 0

Zabawa kolejka należy do ulubionych zajęć małych chłopców. Układanie przeróżnych tras z mostami i wiaduktami, rozpala wyobraźnię dzieci i przenosi ich w magiczny świat. Firma Piko jest producentem wysokiej klasy modeli taboru kolejowego.

Jak wyglądają wagony towarowe?  

wagon towarowy pikoNa świecie setki tysięcy ludzi, kolekcjonuje modele lokomotyw, które wyglądają niemalże identycznie jak oryginały. Dla prawdziwego kolekcjonera modelarstwa, wagon towarowy Piko jest niesamowicie cenny i konieczny do skompletowania całego taboru kolejowego. Jest on wykonany z trwałego plastiku z elementami stalowymi. Każdy model jest ręcznie malowany, aby wiernie odzwierciedlać oryginał. Ruchome podwozie umożliwia sterowanie wagonem we wszystkich kierunkach. Niemiecka firma Piko jest liderem na rynku europejskim w produkcji modeli kolejowych w skali G, H0, TT, oraz N. Pełny zestaw Piko, to przeróżne lokomotywy węglowe i spalinowe, wagony pasażerskie, sypialniane, towarowe, a nawet budowlane, z kompletem torów, przekładni, zwrotnic i dodatków takich jak szlabany, czy przejazdy kolejowe. Wszystkie modele są oddzielnie pakowane w ochronne obudowy ze styropianu, a następnie wsadzane do firmowych pudełek. Tak zapakowana kolejka doskonale się nadaje na prezent dla małego chłopca, którego ojciec też będzie zadowolony. Wagony towarowe są najczęściej pomalowane na brązowo i są puste w środku, ale znajdziemy też modele z imitacją załadunku. Każdy wagon można doczepiać do lokomotywy spalinowej, lub innego wagonu, z obydwu stron.

Aby móc się bawić kolejką firmy Piko, konieczne jest właściwe ustawienie kolejki na torach i podłączenie jej do zasilacza. Dzięki jednemu ruchowi przekładni, uruchamiamy kolejkę i możemy się nią bawić godzinami. Wystarczy wygospodarować trochę wolnego miejsca na całą kolejową makietę.