29 lipca, 2019 Usługi 0

Każdy przedsiębiorca pracujący w branży przemysłowej zdaje sobie sprawę z tego, że do czyszczenia maszyn, czy taśm produkcyjnych tradycyjne mycie z użyciem środków chemicznych nie jest skuteczne i nie zabezpiecza sprzętu przed osadami przemysłowymi i korozją. Z tego też powodu decydują się oni na wybór profesjonalnego mycia i czyszczenia przy użyciu suchego lodu, które jest skuteczne i nie zajmuje dużo czasu.

Coraz częściej wybieramy usługę czyszczenia lodem

profesjonalne usługi czyszczenia suchym lodemObecnie profesjonalne usługi czyszczenia suchym lodem staje się jedną z popularniejszych metod mycia i konserwowania wszelkiego rodzaju konstrukcji, czy taśm produkcyjnych oraz ich elementów składowych. Czyszczenie suchym lodem przypomina nieco piaskowanie. Tu jednak zamiast drobinek piasku uwalniane są kryształki lodu pod dużym ciśnieniem powietrza. Takie czyszczenie jest efektywne, gdyż może być stosowana raz do roku oraz opłacalne ekonomicznie dla przedsiębiorców, którzy starają się minimalizować koszty prowadzenia działalności. Wszystkie maszyny ulegają zabrudzeniu smarem, osadem chemicznym, czy lakierem. Najskuteczniejsze jest usunięcie wszystkich tych zanieczyszczeń przy użyciu suchego lodu, który dociera nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc i elementów. Z tego też powodu jest ono bardzo skuteczne. Nadto, nie pozostawia po sobie żadnych smug, przez co nasze urządzenia chronione są także przed niszczącą je korozją. Granulki lodu czyszczą sprzęt tak dokładnie, że nie musimy czyścić go jeszcze ręcznie, zeskrobując pozostałości po oleju, czy farbie. Suchy lód wykorzystywany jest także don renowacji wszelkiego rodzaju sprzętu. Plusem tej metody jest też jej szybkość i fakt, że jest to czyszczenie ekologiczne, gdyż nie używamy do niego środków chemicznych mających niekorzystny wpływ na środowisko.   

Wszystkie firmy zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem suchym lodem świadczą usługi na najwyższym poziomie. Czyszczenie jest zawsze skuteczne i nie zajmuje wiele czasu. Granulki lodu dotrą nawet do trudno dostępnych miejsc i nie pozostawią po sobie smug, czy zacieków, które mogą przyczyniać się do powstawania korozji w czyszczonym sprzęcie. Nadto, efekt czyszczenia może utrzymywać się nawet przez okres roku bez potrzeby dodatkowego ścierania, czy skrobania wszelkich osadów produkcyjnych.