22 stycznia, 2019 Podróże i sport 0

 

Mieszkam w Żninie i od zawsze wiedziałam, że to właśnie tutaj chciałabym wyprawić moje wesele. Kiedy poznałam mojego ukochanego od razu mu to zaznaczyłam. jestem bardzo przywiązana do tego miejsca, więc nie ma innej opcji. Moje wesele, którego tak bardzo oczekiwałam odbędzie się za kilka miesięcy. Do tego czasu muszę wszystko przygotować. Dziś chciałabym opowiedzieć o tym, jakie menu proponuje restauracja w Żninie.

Menu w restauracji w Żninie

restauracja żninBywałam już tutaj kilka razy na obiedzie oraz imprezach okolicznościowych, więc doskonale wiem, iż podają wyśmienite i tradycyjne jedzenie, któremu każdemu smakuje. Ja mam miesiąc na to, aby wybrać, co restauracja Żnin ma przygotować na moje wesele. Opowiem o tym, co wiem, że będzie na pewno. Otóż na samym początku musi być podany rosół. Mój narzeczony chciał zupę pomidorową, ale ja powiedziałam iż tradycja powinna zostać tradycją. Rosół tu jest bardzo dobry, więc każdemu będzie smakować. Na obiad muszę wybrać pięć rodzajów mięsa. Restauracja proponuje mi zrazy, roladki drobiowe z serem, kotlety schabowe, karkówkę z grilla oraz pieczeń. Myślę że taki zestaw wystarczy. DO tego ziemniaki i frytki z kompletem różnych surówek. Na deser oczywiście restauracja przygotuje tort a także pięć rodzajów ciast. Nie bez znaczenia będą także zakąski. Na weselnym stole nie może zabraknąć zatem deski mięs oraz deski serów. Również śledzie oraz grzybki marynowane będą gościć. Wiem o tym, iż szef kuchni przyrządza wyśmienite sałatki zarówno te jarzynowe tradycyjne, jak i orientalną gyros z kurczakiem. Oczywiście je zamówię. Oprócz tego będzie kurczak w galarecie, klopsiki z pieczarkami oraz bigos. Kiedy będzie po oczepinach każdy z gości dostanie barszczyk oraz pasztecik z grzybami. Nie wiem czy coś więcej trzeba. Sądzę, że jest to doskonały pomysł na moje menu weselne.

Czas zbliża się coraz bardziej, a ja nie mogę się doczekać tego pięknego dnia. Restauracja w Żninie doskonale przygotuje wszystko, co zamówimy wraz z mężem. Oprócz jedzenia mogę ją również pochwalić za wspaniały wystrój oraz to, że jest w niej dużo miejsca do tańczenia. Myślę więc, że wesele będzie udane, niezapomniane oraz będzie się każdemu podobać. Najważniejsze, aby podobało się nam, czyli parze młodej, która tak czeka na ten dzień.