29 grudnia, 2018 Biznes 0

 

W naszym kraju zdaniem przedsiębiorców największym problemem przy prowadzeniu firmy są składki ZUS, które już są dość wysokie i dodatkowo z roku na rok drożeją co raz bardziej. W wielu przypadkach właśnie przez te składki oraz wysokie podatki nie opłaca się prowadzić biznesu. W związku z tym ogromna liczba osób postanawia przenieść swoją działalność gospodarczą poza granice Polski.

Szybkie zakładanie firmy w Niemczech

jak otworzyć firmę w niemczechWspomniane we wstępie kłody jakie polskie prawo rzuca pod nogi przedsiębiorców skutecznie odstraszają potencjalnych biznesmenów. Przez te utrudnienia w naszym kraju powstaje dużo mniej firm niż ma to miejsce w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. W związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie jak otworzyć firmę w Niemczech sprawnie. Otóż jest to o wiele łatwiejsze niż w Polsce. Pierwszą rzeczą od której trzeba zacząć jest wypełnienie specjalnego formularza. Żeby to zrobić musimy udać się do urzędu ds. Gospodarki. Koniecznie trzeba pamiętać też o tym by posiadać ze sobą dowód osobisty lub jakiś inny dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz miejsce zameldowania. Jeśli planujemy założyć spółkę to kolejnym krokiem będzie złożenie prośby o wpisanie do rejestru. W tym celu musimy zgłosić się do Sądu Rejestrowego. Ostatnim z etapów będzie otrzymanie zezwolenie na prowadzenie firmy. W niektórych przypadkach wymagane będzie dodatkowo uzyskanie specjalnej koncesji lub wpisania do Rejestru Rzemiosła.

Generalnie żeby założyć firmę w Niemczech to wystarczy wykonać kilka prostych kroków. W naszym kraju procedura zakładania firm jest już dużo prostsza niż miała to miejsce kilka lat temu. Mimo wszystko co raz więcej osób postanawia, że i tak lepszym rozwiązaniem będzie założenie oraz prowadzenie firmy poza terenem naszego kraju.