24 maja, 2021 Zakupy i sklepy 0

Osoby, które amatorsko lub zawodowo zajmuję się szyciem doskonale wiedzą, że sam materiał i dobre nici to nie wszystko. Przy większości ubrań potrzebne są też różne inne akcesoria krawieckie, dzięki którym ubranie jest do użytku lub po prostu atrakcyjniej wygląda. Ja od jakiegoś czasu szyję na zamówienia, na razie dla moich znajomych, ale z czasem chce poszerzyć swoją działalność. Zbliża się okres jesienny, więc najwięcej zamówień mam teraz na ciepłe rzeczy.

Drewniane stopery przy bluzie

stopery do sznurkaKiedy zaczynałam swoją przygodę z szyciem miałam o tym temacie nieco inne wyobrażenia, niż się okazała rzeczywistość. Będąc na kilku różnych kursach dowiedziałam się nie tylko tego, w jaki sposób robić profesjonalne wykroje, jak szyć i jak dobierać materiały, a poznałam mnóstwo różnego rodzaju akcesoriów, które okazują się niezbędne w pracy krawca. Na razie jeszcze nie szyję na większą skalę, ale mam sporo zamówień od znajomych. Przed sezonem letni szyłam sporo sukienek i spódniczek, teraz, natomiast, praktycznie wszystkie zamówienia to sportowe, ciepłe bluzy na jesień i czasami spodnie. Przy tworzeniu takich sportowych ubrań potrzebne mi były stopery do sznurka, ponieważ zarówno w sportowych spodniach, jak i przy kapturze w bluzie umieszczam sznurek. Sznurek ten służy jako ściągacz, dlatego stopery okazują się niezbędne. Kiedy szukałam jakichś najlepszych stoperów, natrafiłam na przeróżne wzory i kolory, a także na materiały, z których stopery te są wykonane. Do wyboru były więc stopery plastikowe, drewniane, a także metalowe. Zamówiłam więc całe mnóstwo różnych stoperów tak, żeby każdy klient mógł wybrać do swojej bluzy lub spodni taki, jaki mu się najbardziej podoba. Okazało się, że wielkim zainteresowaniem cieszą się stopery drewniane. Rzeczywiście prezentują się one bardzo ładnie, a przy okazji wpisują się we współczesny, ekologiczny trend.

Szyjąc jakiekolwiek ubrania, zazwyczaj potrzebuje różnych akcesoriów krawieckich, żeby ubrania te były w pełni wykończone. Przy bluzach sportowych, których teraz szyję bardzo dużo, takimi niezbędnymi akcesoriami są sznurki oraz stopery do nich. Zanim zaczęłam szukać najciekawszych stoperów na rynku, nie miałam pojęcia, że istnieje tak dużo modeli. Prawdziwym hitem wśród moich klientów okazały się stopery drewniane.