2 czerwca, 2020 Budownictwo i dom 0

Do wykończenia ścian używane są przeróżne materiały wykazujące się w walorami estetycznymi i funkcjonalnością. Od kilku lat popularnością cieszy się mikrobeton. Poza wykorzystaniem na ścianach w pomieszczeniach użytkowych stosowany jest także w formie wylewek na posadzki. Jest jednym z najbardziej znanych materiałów stosowanych do wykończenia wnętrz. Ze względu na swoje właściwości chętnie wykorzystywany jest w mieszkaniach i domach. a także na powierzchniach użytkowych i przemysłowych.

Wszechstronne zastosowanie mikrocementu

mikrocementDzięki zastosowaniu mikrocementu istnieje możliwość stworzenia jednolitej powierzchni bez przerw i fug, praktycznie na nieograniczonej przestrzeni. Nakłada się niewielką warstwę kilku milimetrową na całą powierzchnię, a fachowa ręka profesjonalisty może nadać jej gładką lub porowata fakturę. Nowoczesny mikrocement może być również stosowany na stare posadzki i powierzchnie. Wykazuje się dużą przyczepnością, a zawartość żywicy umożliwia położenie na każdej możliwej powierzchni. Jest wysoce elastyczny, dzięki czemu istnieje możliwość swobodnego wyginania materiałów w dowolnym zakresie. Wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Dzięki możliwości kształtowania dowolnej faktury i tekstury, mikrocement znajduje zastosowanie we wszystkich możliwych pomieszczeniach, także tych narażonych na dużą wilgotność. Bardzo często stosowany jest na ścianach i posadzkach w łazienkach, pomieszczeniach basenowych, a także w kuchniach i blatach kuchennych. Najczęściej używany jest w wewnętrznych pomieszczeniach, ale po odpowiednim zaimpregnowaniu i polakierowaniu może również być stosowane na tarasach, w garażach i piwnicach. Jest niezwykle praktyczny i niedrogi i pozwala uzyskać bardzo estetyczne wykończenie ścian i posadzek. Zaprawa z mikrocementu może być stosowana również na schodach i korytarzach. Różnorodność pod względem kolorystyki i faktury, umożliwia dopasowanie mikrocementu do każdego rodzaju wnętrza bez względu na zastosowany styl wykończenia i wyposażenie.

Powierzchnie mikrocementowe pasują zarówno do loftowych, nowoczesnych i industrialnych wnętrz, a także nadają charakteru klasycznym i rustykalnym pomieszczeniom. Stanowią ciekawą formę wykończenia, mogą przyjmować różne faktury, a także uzyskać gładkie i błyszczące wykończenie. Poprzez dodanie dodatkowych substancji mogą posiadać metaliczny połysk, błyszczące drobiny oraz inne ciekawe formy. Funkcjonalny mikrocement to bardzo łatwy i szybki sposób na wykończenie ścian, sufitów i posadzek w ciekawy i oryginalny sposób.