31 maja, 2017 Technologia 2
laser

Wynalezienie laseru było jednym z największym kroków ludzkości. Wynalazek ten zrewolucjonizował niemal każdą dziedzinę ludzkiego życia. Lasery wykorzystywane są w każdym elemencie naszego życia. Począwszy od odtwarzaczy CD, przez technologię komputerowe po wielkie maszyny w fabrykach.


Nowoczesny przemysł

cięcie sklejki laseremDziedzina w której coraz częściej spotykamy się z zastosowaniem laseru jest przemysł. To właśnie tam znajduje on jedno z najszerszych swoich zastosowań, między innymi:

  • spawanie laserem,
  • wykonywanie tradycyjnych podzespołów elektronicznych,
  • produkcja podzespołów mechanicznych.

To tylko niektóre z szerokiej gamy zastosowań tego wynalazku. Jednak powszechnie coraz częściej spotykane jest jako narzędzie do cięcia poszczególnych materiałów. Jednym z nich jest cięcie sklejki laserem. Technologia ta umożliwia w tym wypadku bardzo dokładne wykonanie cięcia na żądanie klienta. W odróżnieniu od tradycyjnych metod cięcia drewna, laser nie powoduje powstawania zacięć oraz nierówności ciętej krawędzi lecz otrzymujemy idealne wykonane cięcie. Kolejnym jego zastosowaniem jest cięcie plexi laserem. W przypadku tego surowca, zastosowanie tej technologii jest wręcz konieczne, gdyż tylko ono umożliwia precyzyjne odcięcie wymaganego kawałka plexi.

Oryginalne prezenty

grawerowanie laserem co2Kolejnym zastosowaniem tej technologii okazuje się być ozdabianie różnego typu prezentów i upominków za pomocą technologii grawerowania laserowego. Wykonana w ten sposób zdobienia są nie tylko ładne i estetyczne, lecz także bardzo trwałe. Wykorzystuje się w tym celu specjalne urządzenia charakteryzujące się niezwykłą precyzyjnością i krótkim czasem jego wykonania. Współcześnie przy pomocy czynności jaką jest grawerowanie laserem co2 biżuterii, zastawy stołowej czy szkła, nadaje naszemu życiu wykwintności oraz uczucia piękna. Szukając firmy która zrealizuje nasze zamówienie warto wziąć pod uwagę jedno z łódzkich przedsiębiorstw, wyróżniających się krótkim czasem jego realizacji, a także dużym doświadczeniem przekładającym się na zaufanie wielu klientów.

Laserowe zdrowie

laserowe leczenie nietrzymania moczuDziedziną szczególnie korzystającą z tej technologii stała się medycyna. Według artykułu na fizjoterapeuty.pl to właśnie dzięki niej stało się możliwe wykonywanie wielu skomplikowanych operacji ratujących ludzkie życie, a także leczenie wielu chorób. Jedną z metod stosowanych we współczesnej medycynie jest laserowe leczenie nietrzymania moczu, szczególnie dotyczące osób starszych. Dzięki przeprowadzonemu w ten sposób zabiegowi, życie takich ludzi odzyskuje dawny komfort i zostaje pozbawione ryzyka wystąpienia krępującej sytuacji. Kolejnym typem zabiegów wykonywanych przy pomocy laseru jest leczenie szeregu wad wzroku, które bez jego zastosowania było by prawdopodobnie niemożliwe, z przyczyny braku tak dużej precyzyjności innych metod.

Medycyna estetyczna

laser frakzyjnyWspółcześnie wielką popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, powodujące, iż czujemy się młodsi piękniejsi i uzyskujemy większą wiarę w siebie. Jednym z typów zabiegów kosmetycznych, w których wykorzystuje się technologie laserową jest rewitalizacja pochwy. Z artykułu na portal.abczdrowie.pl można się dowiedzieć Zabieg wykonuje się przy pomocy laseru frakcyjnego co2, polega on na modelowaniu przy użyciu odpowiedniej końcówki błony śluzowej pochwy, dzięki czemu powstają nowe włókna kolagenowe. Efektem zabiegu jest wzmocnienie jej ścianek oraz nadanie im sprężystości, a także wyeliminowanie problemów związanych z niedostatecznym nawilżeniem stref intymnych. Po wykonaniu zabiegu kobieta odzyskuje pełną sprawność seksualna a także znaczy wzrost samooceny. Wzrost popularności tego typów zabiegów powoduje powstawanie coraz to nowszych klinik oraz gabinetów zajmujących się medycyna estetyczną, posiadających je w swojej ofercie.

Podsumowując temat laserów

Jak widać technologia laserowa znajduje wiele różnorodnych zastosowań w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Jej użycie znacznie ułatwia nam codzienne życie, sprawiając, iż wykonywanie nawet najprostszych czynności odbywa się w znacznie skróconym czasie, oraz jest o wiele bardziej komfortowe, niż w przypadku stosowania bardziej tradycyjnych technologii.