
Za każdym razem gdy siadamy za kółkiem jesteśmy narażeni na wypadek. Niekoniecznie musi być on spowodowany naszym błędem. W naszym kraju raczej każdy obywatel doskonale zna procedurę jaka jest związana z wypadkami. Nieco gorzej sytuacja wygląda z wypadkami, do których dochodzi na drogach zlokalizowanych za polską granicą.
Co robić przy wypadku w Niemczech?
Niemieckie drogi uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych. Nie ma w tym w sumie niczego dziwnego bowiem jest to kraj bardzo bogaty więc ich drogi również nie mogą odbiegać od pewnych standardów. Niemniej jednak wypadki zdarzyć się mogą zawsze i najczęściej powodem jest czynnik ludzki a nie infrastruktura. Jeśli chodzi o wypadek w Niemczech na autostradzie to w zasadzie procedura z nim związana jest niemal identyczna jak w Polsce. Podstawową kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz pozostałym uczestnikom wypadku. W przypadku poważniejszych wypadków może się okazać konieczne udzielenie pierwszej pomocy. W takim wypadku jesteśmy zobligowani do tego by zawiadomić odpowiednie służby. Po przyjeździe policji będą ustalane szczegóły całego zajścia. Zwracajmy tu szczególną uwagę na to co dostaniemy do podpisania. Jeśli czegoś nie zrozumieliśmy to po prostu nie podpisujmy i czekajmy na tłumacza. Po każdym wypadku do jakiego dochodzi na terenie Niemiec obie strony zdarzenia muszą wymienić się danymi osobowymi. Dzięki temu możliwe jest ubieganie się o odszkodowanie z firm ubezpieczeniowych.
Pamiętajmy o tym, że jeśli będziemy uczestniczyć w wypadku na autostradzie to konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. Zarówno w Niemczech jak i w naszym kraju zakazane jest holowanie niesprawnego pojazdu. W tej sytuacji musi przyjechać laweta, która zajmie się transportem. Jeśli posiadamy odpowiednie ubezpieczenie to za taką lawetę nie będziemy musieli płacić.