3 grudnia, 2018 Ochrona osób i mienia 0

Obuwie ochronne było w pracy niezbędne, szczególnie na dużym zakładzie przemysłowym, i nikomu nie przyszło do głowy żeby ten fakt negować. Nawet najbardziej oporni koledzy nosili ciężkie buty robocze na stanowiskach pracy bez marudzenia, mimo iż nie były to buty sportowe o najwyższym poziomie wygody i jakości. Jednak ja postanowiłem iść nieco dalej, i ułatwić sobie pracę, bo dlaczego buty robocze nie mogłyby jednocześnie być wygodne i spełniać wszystkie kryteria ochronne?

Mocne obuwie ochronne od Uvexa

solidne półbuty ochronne uvexRozwiązanie znalazło się samo, niemal przypadkiem, gdy po weekendowej strzelance asg rozmawiałem z kolegami właśnie na temat butów roboczych. Jeden z kolegów pracował w dużym zakładzie montażowym i pochwalił się, że do pracy nosi te same buty co na strzelanie. Do tej pory myślałem, że Uvex produkuje jedynie sprzęt do asg i ochronę oczu, aczkolwiek po sprawdzeniu ich strony internetowej okazało się, że mają w ofercie również ogromny wybór odzieży ochronnej i roboczej, nadającej się do niemal każdego stanowiska pracy. Spośród całej gamy najróżniejszego obuwia, najbardziej spodobały mi się solidne półbuty ochronne Uvex z serii która była bardzo popularna wśród graczy asg, głównie ze względu na ich niesamowitą wytrzymałość. Buty tej serii bez trudu znosiły najcięższe traktowane, wielogodzinne bieganie po błocie czy nawet w wodzie. Nie ruszał ich również brak jakiejkolwiek konserwacji, choć oczywistym było że przy takim traktowaniu zużywały się wizualnie i nie wyglądały już tak dobrze jak nowe. Do pracy były idealne, będąc jednocześnie obuwiem wygodnym, projektowanym specjalnie z myślą o długim czasie noszenia, aczkolwiek zapewniającym bardzo dużą ochronę nogi.

Niemal standardowe, metalowe wkładki na piętach i nosku były zaprojektowane w taki sposób by zapewniać jak największą ochronę wrażliwych części nogi, nie będąc jednocześnie ciężkimi i niewygodnymi dodatkami. Wodoodporna powłoka pozwalała na pracę w każdych warunkach, jednocześnie bardzo dobrze współgrając z termoaktywną warstwą przylegającą do skóry. Oczywiście, buty o tak wysokiej jakości były znacznie droższe od zwykłego obuwia roboczego, aczkolwiek należy brać pod uwagę fakt, że standardowe obuwie ochronne zużywa się o wiele szybciej, przez co jest o wiele większą inwestycją.