16 listopada, 2019 Kosmetyka samochodowa 0

Zakup dywaników do samochodu często wiąże się z dylematem. Po pierwsze rodzaj materiału z jakiego są wykonane stwarza pewną zagadkę. Po drogie rozmiar i kształt dywanika. Co do materiału to decyzja zależy od nas. Jednak jeśli chodzi o rozmiar i kształt to zależy to od marki samochodu. Każda marka samochodu ma inne dywaniki pod względem kształtu, szczególnie jeśli chodzi o dywanik od strony kierowcy.

Polecane dywaniki samochodowe

gumowy dywanik samochodowyBardzo dużo osób obecnie najczęściej sięga po dywaniki gumowe. Dywaniki są bardzo potrzebne w samochodzie. Chronią tapicerkę przed wybrudzeniem, którą ciężko później wyczyścić. Natomiast gumowy dywanik samochodowy bardzo szybko się czyści. Tak naprawdę wystarczy jedynie opłukać go wodą i jest on już czysty. Nawet nie trzeba ich osuszać. Ważne jest, że są bardzo praktyczne w okresie zimowych kiedy na zewnątrz jest dużo śniegu. Często śnieg na naszych butach roztapia się dopiero w samochodzie. Wówczas wystarczy wylać brudną wodę z dywaniku i można dalej jechać. Dywaniki gumowe posiadają wiele zalet, które przemawiają do kierowców przy zakupie dywaników. Dywaniki gumowe muszą być odpowiednio dopasowane do samochodu, szczególnie jeśli chodzi o dywanik od strony kierowcy. Wpływa to przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dywanik podczas jazdy nie może haczyć o pedały. Dlatego są one tak wyprofilowane, że u góry zwężają się co sprawia, że idealnie dopasowują się do podłoża oraz do pedałów. Guma zazwyczaj podczas wysokich temperatur nagrzewa się i wydziela nieprzyjemny zapach, który jest szkodliwy dla organizmu. Dlatego kupując dywaniki gumowe musimy zwrócić uwagę czy posiadają one atest PZH nadany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Taki atest oznacza, że dane dywaniki gumowe nie posiadają metali ciężkich, a także nie emitują żądnych substancji szkodliwych nie tylko dla nas ale dla całego środowiska.

Dywaniki samochodowe można zakupić w każdym sklepie motoryzacyjnym, a także zamówić przez internet z dostawą do domu. Decyzja o tym gdzie kupimy dywanik do naszego samochodu zależy od nas. Jednak należy pamiętać o kwestii, że dywanik musi być odpowiednio dobrany do marki naszego samochodu, a także ważne jest aby posiadał atest PZH. Cena dywaników oscyluje w granicy dwustu do trzystu złoty za cały komplet.