26 marca, 2021 Rodzina 0

Każde dziecko od najmłodszych lat dostaje przeróżne zabawki od od rodziców, babć, dziadków czy też dalszej rodziny. Na początku są to drobne przedmioty, takie jak grzechotki, gryzaki czy przytulanki, ale z czasem stają się bardziej okazałe i skomplikowane. Małe zabawki można schować do szuflady lub małego pudełka, ale z dużymi może być większy problem.

W jakich koszach przechowywać zabawki?

kosze na zabawki z misiamiPokoje dziecięce przeważnie są tak urządzone, aby było miejsce na podstawowe meble, przestrzeń do zabawy i odpoczynku. Niemowlęta nie wymagają wiele, bo nie potrafią się swobodnie przemieszczać, zatem bałaganu raczej nie zrobią. Im dziecko jest starsze, tym bardziej samodzielne, czyli będzie w stanie sobie wyciągnąć swoje zabawki i porozrzucać je na podłodze. Przeważnie już ich nie sprząta i muszą to robić rodzice. Na pewno maluch nie zachęca do sprzątania fakt, że każdą zabawkę muszą odłożyć do innego pudełka czy w inne miejsce. Jednak można to zmienić i ułatwić im robienie porządku we własnym pokoju. Kosze na zabawki z misiami są świetnym rozwiązaniem dla maluchów w każdym wieku. To uniwersalny pojemnik na każdego rodzaju zabawki, ponieważ jest on pojemny. Ponadto nie zabiera dużo miejsca jak to jest w przypadku drewnianych skrzyń czy plastikowych pudełek. Kosze są materiałowe, zatem są bardzo lekkie i maluchy samodzielnie mogą je przenosić czy przeciągać z miejsca na miejsce, trzymając za uszy. Bazowym materiałem jest grubo tkana bawełna, a od wewnętrznej jest nieprzemakalna tkanina, która idealnie chroni przed wilgocią. W sprzedaży bez problemu znajdziemy kosze okrągłe, kwadratowe czy prostokątne w kilku wielkościach. Najmniejsze rozmiary mają wysokość około trzydziestu pięciu centymetrów, a największe mogą sięgać nawet sześćdziesięciu pięciu centymetrów. Równie dobrze mogą stanowić świetną dekorację pokoju malucha.

Przechowywanie zabawek jest bardzo ważne w każdym pokoju, ponieważ dzieci mają ich bardzo dużo, a to wymaga przemyślanych rozwiązań. Można je trzymać w szufladzie pod łóżkiem, na regale czy na półkach ściennych, ale równie dobrze można kupić dziecku jeden duży kosz i trzymać w nich wszystkie albo na pewno większość zabawek w każdym rozmiarze. Ponadto jest to bardzo tanie rozwiązanie, gdyż kosze kupimy już od dwudziestu złotych.