20 października, 2018 Technologia 0

Jestem właścicielem firmy budowlanej. Gdy zaczynałem działalność dziesięć lat temu pracowałem sam od świtu do nocy. Nie było mnie też stać na dobrej jakości sprzęt, niemniej każdy grosz przeznaczałem na inwestycje. To się opłaciło. Dziś zatrudniam ośmiu pracowników i nie żałuję pieniędzy na dobrej jakości narzędzia. Wiem, że mają one wpływ nie tylko na efekt finalny, ale też są bezpieczne dla mojej ekipy. Dziś słów kilka o zgłębiarce Festool, którą ostatnio udało mi się kupić i która zastąpiła starsze modele.

Zagłębiarka Festool – czy ma jakieś wady?

zagłębiarka festool ts 75Obok szlifierki (moja firma ma na wyposażeniu szlifierkę taśmową, mimośrodową i oscylacyjną), wyrzynarki, a także innych mniej lub bardziej specjalistycznych narzędzi, do użytku przedsiębiorstwa musiałem zainwestować również w zagłębiarkę. Narzędzie pozwala na wykonanie precyzyjnego przekroju wgłębnego, co czasem bywa niezbędne podczas remontu. Dotychczas moja ekipa miała do dyspozycji sprzęt starszej jakości, który po kilka latach bezawaryjnej pracy odmówił posłuszeństwa. Trzeba było kupić coś nowego, ale przy tym niezawodnego i dobrego. I wtedy zagłębiarka Festool TS 75 zwróciła moją uwagę. Opinię o niej już słyszałem od wielu osób, wszystkie były pochlebne. Postanowiłem sam się więc przekonać, czy faktycznie jest to tak dobry sprzęt. Pierwsze cięcie wykonałem sam i faktycznie nie było z nim problemów. Moi pracownicy też się nie skarżą, chwalą natomiast jego poręczność i lekkość. Sprzęt w połączeniu z szyną prowadzącą pozwala na precyzyjną, elastyczną i szybką pracę. Istotne dla mnie jako przedsiębiorcy jest też zagadnienie bezpieczeństwa. Zwracam na to szczególną uwagę podczas kupowania sprzętu i materiału. Dbam o swoich ludzi, a efektem tego jest fakt, że przez dziesięć lat w mojej firmie nie odnotowano żadnego wypadku. To dla mnie powód do dumy. Nic zatem dziwnego, że przy zakupie zagłębiarki zwróciłem uwagę na to, że narzędzie to posiada system FastFix, pozwalający na szybką wymianę tarcz. Posiada również szybki hamulec, a ustawienie luzu na szynie prowadzącej jest beznarzędziowe.

Większa ilość zleceń, która przekłada się na lepsze zarobki, pozwala mi na inwestycję w najlepszej jakości sprzęt budowlany i remontowy. To niezbędne, są to przecież narzędzia pracy, potrzebne by wykonać ją dobrze i dokładnie. Już dawno postanowiłem, że nie będę na nim oszczędzał. To się sprawdza. W kolejnych latach mam nadzieję wyposażyć swoich ludzi w kolejne niezawodne narzędzia.