1 stycznia, 2021 Budowa 0

Przepisy budowlane dokładnie precyzują jakie są rodzaje działek i w jaki sposób można j wykorzystywać. Do najpopularniejszych należą działki budowlane, rekreacyjne, rolne i inwestycyjne. Do budowy budynku nadają się jedyni dwa rodzaje działek.

Zakup działek rekreacyjnych

działki rekreacyjne okolice kołobrzeguChcąc rozpocząć budowę domku letniskowego, musimy dysponować odpowiednim rodzajem działki. Do tego celu są przeznaczone działki rekreacyjne okolice Kołobrzegu są idealną lokalizacją na taką inwestycje. Mamy tu przede wszystkim czyste powietrze, piękne widoki i morze, które każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów. Mając własną działkę nad morzem, możemy na niej stworzyć swój mały raj, do którego będziemy przyjeżdżać na każde wakacje z całą rodziną. Działki rekreacyjne są stworzone do takiego celu, ponieważ nie są one budowlanymi, a pomimo tego można na nich wykonać pewne zabudowania niewymagające ubiegania się o pozwolenie z urzędu. Najczęściej mówi się o domkach letniskowych, które mają niewielką powierzchnię w podstawie i spełniają szereg wymagań. Jeżeli nie wiemy, co można postawić na działce rekreacyjnej, to najlepiej jest to sprawdzić w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego. Zawarte są w nich takie informacje jak: dozwolona ilość obiektów na działce, ich wielkość i wysokość oraz przede wszystkim rodzaj zabudowań, a nawet szerokość elewacji. Dzięki temu właściciele działek rekreacyjnych mogą je zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na pewno na takiej działce nie można postawić całorocznego domu.

Jedną z najdroższych działek jest działka budowlana z uzbrojeniem, gdyż posiada stały dostęp do mediów. Natomiast jedną z najtańszych, na których także można postawić pewne zabudowania, jest działka rekreacyjna. Przeważnie jest nawet o połowę tańsza od budowlanej.