7 lutego, 2019 Piękno i zdrowie 0

Okres menstruacji to bez wątpienia trudne dni dla wielu kobiet. W tym czasie kobiety często zmagają się z różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, do których naliczyć zależy bóle brzucha, zmęczenie oraz drażliwość. Nie które kobiety cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Na kilka dni przed miesiączką zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami, za które odpowiadają hormony. Pod wpływem hormonów organizm nadmiernie gromadzi wodę.

W okresie menstruacji przydadzą się kubeczki

kubeczki menstruacyjneZ całą pewnością menstruacja jest normalnym zjawiskiem u każdej kobiety w wieku reprodukcyjnym.  Trzeba również zaznaczyć, że niektóre kobiety w tym czasie nie czują się zbyt komfortowo. W razie zaistniałej potrzeby można jednak skorzystać z dobrej jakości podpasek, tamponów lub też kubeczków menstruacyjnych. Kubeczki menstruacyjne okazują się bardzo pomocne w utrzymaniu higieny podczas okresu. Są o wiele łatwiej w zakładaniu i wyjmowaniu niż tampony. Poza tym w trakcie okresu bielizna nie zostaje zabrudzona. Powszechnie bowiem wiadomo, że przy obfitych miesiączkach bielizna często ulega zabrudzeniu. W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z kubeczków menstruacyjnych. Warto podkreślić z całą mocą, że dzięki korzystaniu z kubeczków menstruacyjnych wiele kobiet decyduje się na współżycie w okresie menstruacyjnym. Jak zatem widać, kubeczki menstruacyjne mają wiele zalet. Z całą pewnością jest to pomysł warty rozważenia. Należy podkreślić, że kubeczki tego rodzaju nie są nowym wynalazkiem. Zostały opatentowane jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Jednak dopiero w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Producenci kubeczków menstruacyjnych dokładają wszelkich starań, żeby ich produkty były dobrej jakości i bezpieczne w codziennym stosowaniu. Można zatem śmiało stwierdzić, że jest to dobry sposób na komfortowe przeżycie miesiączki.

Kobiety w wieku reprodukcyjnym średnio co dwadzieścia dwa dni mają miesiączkę. Menstruacja trwa zwykle od trzech do nawet siedmiu dni. W tej fazie cyklu miesiączkowego kobiety zwykle czują się gorzej niż zazwyczaj. Niektóre panie przyjmują środki przeciwbólowe. W okresie menstruacji warto zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Warto również zadbać o swój komfort psychiczny.