8 marca, 2019 Sport i zdrowie 0

Niektóre glony mają właściwości tak świetne i nieodgadnione a przede wszystkim niedocenione przez człowieka, że warto bliżej się im przyznać. Nie chodzi tutaj nawet o właściwości wspomagające prace organizmu ale właściwości lecznicze i prozdrowotne, które tak ciężko w dzisiejszych czasach nabyć a wiele suplementów i leków kupowanych w aptekach nie posiada w swoim składzie nic, co by miało wspólnego z naturalnym składem.

Jak wpływają kuracje chlorellą na organizm?

kuracja chlorelląAlgi mają wyjątkowe właściwości odżywcze a co za tym idzie- zdrowotne. Kuracja chlorellą jest pomocna na wiele schorzeń, na które nie pomagają szeroko rozpowszechnione leki ze sztucznym, chemicznym składem. Algi mogą już po wypiciu jednego naparu zapobiec wielu bólom, czy nawet pomagają pozbyć się kaca. To wszystko świadczy o ich niesamowitych właściwościach oczyszczających organizm z toksyn i pozostałości. Chlorella ma najwięcej chlorofilu ze wszystkich dostępnych dla nas alg. Dostarcza nam aminokwasów, cukrów, witamin i innych niezbędnych składników odżywczych. Nasz organizm dzięki kuracji chlorellą jest w stanie szybko się zregenerować. Stosuje się ją w medycynie alternatywnej jako podstawową substancję detoksykującą. Przede wszystkim w schorzeniach wątroby jest bardzo pomocną substancją. Oczyszcza ten narząd ze wszelkich toksyn a więc przede wszystkim stosowana jest w kuracjach po alkoholu, oczyszczająca z metali ciężkich, pestycydów i wszystkich innych szkodliwie działających substancji współczesnych czasów. Do udowodnienia takich właściwości nie potrzeba skomplikowanych badań- wystarczy przyjąć chlorellę przed spożyciem dużej ilości alkoholu. Zapobiega ona kacowi. Jest to spowodowane również tym, że ma ona w swoim składzie cenne składniki odżywcze, którymi potrafi uzupełniać nasz organizm. Dodatkowym atutem jest to, że wzmacnia ona układ odpornościowy, stymulując produkcję białych krwinek, biorąc udział w obronie naszego organizmu. Ten glon łagodzi również objawy fibromialgii.

Cenne właściwości alg są coraz bardziej popularyzowane w naszym kraju. Jest to bardzo dobre podejście, ponieważ pora przekonać się do rzeczy, które powstają z natury i które są powszechnie dla nas dostępne. Czas korzystać z naturalnych substancji wspomagających nasz organizm.