17 grudnia, 2018 Wyposażenie 0

Letnie upały i ostre słońce zwykle dość mocno dają się nam we znaki. Gorąco nie pozwala odpocząć ani w ciągu dnia, ani nawet w nocy. Jeśli pracujemy na nocnej zmianie, jesteśmy z reguły bardziej niewyspani niż osoby, które w nocy śpią. Jednym z lepszych rozwiązań, które uprzyjemniają nasze życie latem, są rolety zewnętrzne.

Jak działają rolety zewnętrzne?

rolety zewnętrzne warszawaRolety zewnętrzne montuje się na fasadzie budynku. Można tego dokonać na etapie budowy lub później, jednak w tym drugim przypadku nie uda się ukryć całego mechanizmu pod ociepleniem i tynkiem – pierwszy wariant jest bardziej estetyczny. Pracą rolet z reguły sterujemy, korzystając z pilota. Pozwalają one na całkowite zaciemnienie pokoju, co jest ważne szczególnie latem, gdy odcięcie dopływu światła pozwala na obniżenie temperatury nawet o dziesięć stopni w stosunku do tego, co jest na zewnątrz. Jeśli poza roletami posiadamy klimatyzację lub rekuperator, to wnętrze domu będzie przyjemnie chłodne i odpowiednie do odpoczynku. Rolety przydają się także, jeśli pracujemy w nocy i śpimy w dzień – po ich opuszczeniu w sypialni będziemy mieć doskonałe warunki do snu i oszukamy organizm, że naprawdę jest noc i pora spać. Jeśli chodzi o dostępność rozwiązania jakim są rolety zewnętrzne Warszawa i wiele innych dużych miast będą odpowiednie, by znaleźć dobrych producentów i monterów. Ceny są zróżnicowane i zależą np. od tego, czy decydujemy się na wariant antywłamaniowy rolet czy może jednak nie.

Warto także wiedzieć, że rolety zewnętrzne przydają się również zimą. Po ich opuszczeniu między roletą a okienną szybą tworzy się dodatkowa izolacja, co ogranicza utratę ciepła z wnętrza budynku. W ciągu dnia możemy rolety podnieść, by dodatkowo ogrzać pomieszczenia dzięki słońcu, a po zmroku opuszczone rolety pomogą nam oszczędzić na ogrzewaniu centralnym.