23 lutego, 2019 Produkcja i przemysł 0

Powietrze, którym oddychamy składa się z zanieczyszczeń przed którymi często nie sposób się uchronić. poruszany wielokrotnie temat smogu cały czas krąży i powraca a jednak mało kto działa zapobiegawczo. Ciężko jest nam ,,schronić” się przed zanieczyszczeniami dlatego stosujemy różne rozwiązania.

Jak działają włókniny filtracyjne?

włóknina filtracyjnaSkuteczne oczyszczanie powietrza ze szkodliwych dla naszego zdrowia substancji jest po części możliwe. Jednym z takich rozwiązań jest włóknina filtracyjna. Stanowi ona mechaniczną barierę dla wszelkiego typu zanieczyszczeń. Wykorzystywana jest zarówno jako element filtracji powietrza a także jako materiał wykorzystywany do budowy urządzeń do czyszczenia powietrza bardziej rozbudowanych i złożonych. Włókniny mają wybór filtracji oraz przepustowości- musimy dostosować każdy parametr indywidualnie do tego, co potrzebujemy. Filtracja jest wstępna oraz dokładna. Włóknina może być wykorzystana do filtrów tak zwanych kieszeniowych oraz do rekuperatorów czy filtrów wstępnych do kabin lakierniczych i odciągów wentylacyjnych. Ma ona bardzo wysoką chłonność dlatego może być stosowana w różnego rodzaju maszynach takich jak sprężarki czy szafy sterownicze. Są one powszechnie dostępne na rynku, mogą być także sprzedawane w specjalnych belach lub formatkach filtracyjnych docinanych według potrzeb klienta pod dane zamówienie.

Oczyszczanie powietrza i wszelkie sprzęty i urządzenia z tym związane to nie jest temat modny na chwilę ale ciągnący się od długich lat i przekładający się na zdrowie następnych pokoleń. Nie jest łatwo przyzwyczaić ludzi do pewnych zachowań dlatego teraz trzeba temu przeciwdziałać i ratować się pomocnymi rozwiązaniami w usuwaniu zanieczyszczeń aby oddychać świeżym powietrzem w codziennym życiu.