11 września, 2019 Usługi 0

Obecnie rzadko zdarza się, alby zlecać uszycie odzieży, chyba, że jest to kreacja na wielką galę, chwila, w której chcemy wyglądać wyjątkowo, a nasz wygląd będzie wizytówką,wpływająca na dalsze nasze życie, a często osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Wtedy też szukamy kreacji oryginalnej, dalekiej od salonów, proponujących ubrania w określonej tendencji i modelu.

Forma gumy pasmanteryjnej nadającej kształt odzieży

guma pasmanteryjnaW dobie, w której odzież produkuje się na szeroką skalę, modele nierzadko powtarzają się, nawet salony, w których odzież jest znacznie droższa, aniżeli zakupiona na straganach z odzieżą, proponują powtarzalne wzorce, biorące pod uwagę oczywiście obowiązujące, w danym sezonie, tendencję i modele, nie są w stanie zapewnić konsumenta, że za rogiem, na ulicy spotkamy osobę ubraną podobnie, a nawet tak samo. Dla kobiet fakt taki jest deprymujący i niechętnie chcą go zaakceptować. Toteż bywa, że osoby posiadające możliwość współpracy z dobrym krawcem, sami projektują swoją odzież, wiedząc wtedy, że cechować będzie ją niepowtarzalność. Jak wiadomo uszycie danego modelu wymaga przygotowania, a nawet zgromadzenia odpowiednich dodatków. Popularnym w krawiectwie dodatkiem jest guma pasmanteryjna, dzięki której możemy uzyskać drapowania tkaniny, jej marszczenia oraz odpowiedniej szerokości. Guma pasmanteryjna dostępna jest w różnych szerokościach i wzmocnieniu, a także zróżnicowanej kolorystyce, dostosowanej do kolorystyki tkaniny, z której powstaje dany model krawiecki. Często guma krawiecka bywa utożsamiana jest ze  stosowania jej do wykończenia bielizny osobistej lub nocnej. Walorem gumy krawieckiej jest możliwość jaką daje – rozciągania, a to zaś ułatwia noszenie odzieży nawet wówczas, gdy zmienia się sylwetka, a ubranie dzięki plastyczności może być nadal noszone.Toteż niezwykle często jest ona stosowana zamiast paska w dolnej części ubrania, czyli spodni czy spódnic, a jej zastosowanie pozwala na znacznie dłuższe korzystanie z ubrania.

Gumę pasmanteryjną, tak przydatną, w sytuacji deficytu tego artykułu, zastępowana była poprzez wstawianie w zszyty w pasie tunel, do którego wprowadzany był sznurek o odpowiedniej szerokości.Jednak nawet takie prowizoryczne rozwiązania nie zastąpią prawdziwej gumy, którą po wykorzystaniu można swobodnie wymienić.