5 grudnia, 2018 Budownictwo 0

 

Stabilizacja okna od wielu lat wykonywana jest za pomocą pianki. Jednak niektórzy nie spodziewają się nawet, jakie rzeczy można robić za pomocą tego preparatu. Znajdzie on zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Kreatywne wykorzystywanie pianki pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty. Poza tym jest praktyczna z wielu innych powodów, chociażby przy dociepleniach.

Gdzie użyć pianki montażowej?

pianka montażowaByć może kilka lat temu ociepliłeś swój dom. Jednak możesz zauważyć, że w niektórych miejscach zrobiły się dziury w styropianie, które zostały na przykład wygryzione przez ptaki. Pianka montażowa idealnie je załata, przez co nie dojdzie do ponownego uszkodzenia. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z pianki, jeśli zauważymy, że w miejscu, w którym rury przechodzą przez ściany jest luz. Nie powinno  go być, dlatego pianka będzie dobrym materiałem. Za pomocą pianki tymczasowo uszczelnimy cieknącą rurę pod zlewem. Jednak w tym przypadku zalecałbym kupienie nowej uszczelki. Jako rozwiązanie doraźne jest to bardzo dobre. Nie wiem czy wiesz, ale taką piankę stosuje się nawet w oponach rowerowych. Jednak ma zmieniony skład, dzięki czemu rozszerza się wraz z dostępem do powietrza. Po przebiciu opony szybko zatyka powstały otwór, tak szybko, że nawet kolarz tego nie zauważa. Co jakiś czas powinien jednak sprawdzać, czy nie zrobiły się jakieś dziury w oponie.

Ta piana ma bardzo szerokie zastosowanie i wiele osób z niej korzysta w różnym celu. Wiadomo, że najlepiej sprawdza się przy uszczelnianiu i stabilizacji okien. Jednak jeśli myślisz kreatywnie, wykorzystasz ją w dobrym celu wiele razy. Materiał jest prawie uniwersalny, porównywalny do sylikonu. Jedyna różnica jest taka, że sylikon nie zwiększa swojej objętości wraz z dostępem do powietrza.