22 listopada, 2018 Dom i Ogród 0

Upływające życie niesie ze sobą coraz większe wyzwania. Dobra się nie wydłuża, a my mamy coraz więcej zadań do wykonania, wyzwań oraz rzeczy na głowie. Skutkuje to tym, że mamy coraz mniej czasu na podstawowe czynności takie jak przyrządzanie posiłku i zjedzenie go razem z rodziną, a także sprzątanie. W związku z tym rozwój technologii próbuje nam ułatwić codzienne, prozaiczne czynności, które każdy z nas musi wykonywać.

Jak wspomóc codzienne sprzątanie z centralnym odkurzaczem?

nowoczesne systemy centralnego odkurzaniaJednym z rozwiązań tego problemu są nowoczesne systemy centralnego odkurzania. Temat ten szczególnie mnie interesuje, ponieważ jestem na etapie budowania swojego własnego domu i pragnę, aby był on jak najbardziej funkcjonalny. O takim systemie dowiedziałam się od znajomego, który sam zastosował to rozwiązanie w swoim domu. Odkurzanie nie każdemu sprawia przyjemność, a ja właśnie należę do grupy osób, które nie chcą spędzać wielu godzin na tym zajęciu. Z tego też powodu postanowiłam przyjrzeć się bliżej temu tematowi. Sam system i jego elementy nie są widoczne dla mieszkańców, czy też odwiedzających nasz dom. Cała instalacja znajduje się pod podłogą, w ścianach, czy też w suficie. Centralna jednostka, czyli serce tego mechanizmu może być ukryte w piwnicy, czy też garażu. Elementem widocznym są tak zwane gniazda ssące, które zawierają specjalne węże. Węże te mają długość nawet kilkunastu metrów, dzięki czemu wystarczy jedno gniazdo, aby odkurzyć całe piętro naszego domu, a nawet schody. Zaletą jest także fakt, że nowoczesne systemy centralnego odkurzania nie generują dużego hałasu. Pozwala to na sprzątanie nawet przy małym, śpiącym dziecku. Zaletą tego systemu jest także to, że worek wymieniać należy cztery razy do roku, co znacznie ogranicza koszty utrzymania takiej instalacji. Cena za cały system nie jest wysoka, a inwestycja zwraca się w krótkim czasie i służy nam przez długie lata.

Przyznać trzeba, że mechanizm centralnego odkurzania jest zaskoczeniem dla każdej osoby, której opowiadam o moich planach umieszczenia go we własnym domu. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych, ale także wielu firm. Wiem, że obecnie już kilka firm na naszym lokalnym rynku posługuje się tego typu sposobem na sprzątanie. Jest to ekonomiczne oraz skuteczne rozwiązanie dla każdego.