14 grudnia, 2018 Produkcja i przemysł 0

Olej napędowy i opałowy ma ze sobą conajmniej jedną wspólną cechę, a mianowicie obie te substancje powstały na bazie nafty, więc są bardzo łatwo palne. Jeśli przechowujemy znikomą ilość jednej lub drugiej substancji, to w najgorszym wypadku wybuchnie mały, stosunkowo nie groźny pożar. Sprawa się trochę komplikuje, gdy zamierzamy przechowywać przez dłuższy czas kilkadziesiąt lub nawet kilkaset litrów oleju. Wraz ze wzrostem objętości oleju rośnie ryzyko. Decydując się na przechowanie tak dużej ilości oleju, musimy mieć do tego odpowiedni zbiornik.

Zbiorniki na olej

zbiornik olejowyJak już wcześniej wspomniałem, dwa wyżej wymienione rodzaje oleju charakteryzują się podobnymi cechami, więc zbiorniki w których możemy przechowywać takie oleje to takich samych zbiornikach. Dobry zbiornik olejowy pozwala nam zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa, nawet przy bardzo dużej ilości oleju napędowego. Lepiej jest zainwestować trochę większą kwotę i wybrać lepszej klasy zbiornik, ale mieć spokojną głowę, niż oszczędzać, ale ciągle się martwić o swoje bezpieczeństwo. Obecnie najbardziej polecanym rodzajem zbiornika olejowego jest zbiornik dwupłaszczowy. Podwójny płaszcza sprawia, że doprowadzenie do rozszczelnienia takiego zbiornika jest niemożliwe. W każdym razie, gdy używamy zbiornika zgodnie z jego przeznaczeniem i jest on umieszczony w odpowiednim miejscu. Montując taki zbiornik, musimy zadbać o to, aby był on odsunięty od zabudowań na odpowiednią odległość, a także nie będzie miał dostępu do ognia. W przypadku, gdy nie mamy możliwości umiejscowienia zbiornika w odpowiedniej odległości od zabudowań mieszkalnych, to musimy wybudować ścianę o określonej grubości i wysokości, która będzie pełnić rolę dodatkowej ochrony.

Koszt zakupu takiego zbiornika uwarunkowany jest przede wszystkim jego pojemnością. Na im większy zbiornik się zdecydujemy, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Jednak jeśli przeliczymy stosunek ceny do tego ile litrów oleju będziemy mogli przechowywać w tym jednym zbiorniku, to dojdziemy do wniosku, że zbiorniki o większej pojemności bardziej się opłacają. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu, bezpośrednio z hurtowni. Dzięki temu zaoszczędzimy na transporcie, ponieważ zbiornik zostanie nam dostarczony na nasz adres.