29 stycznia, 2019 Kosmetyka samochodowa 0

Kilka lat temu, kiedy jeszcze nie miałem pojęcia o mechanice, zdecydowałem się na samodzielny zakup samochodu. Wiadomo, silnik miał mieć dużą moc, dlatego postawiłem na taki wyposażony w turbosprężarkę. Pojechałem, przejechałem się i od początku miałem wrażenie, że coś jest nie tak. Właściciel mówił, że nie było po prostu gdzie się rozpędzić i turbina jeszcze się nie załączyła. Dopiero podczas pierwszego przeglądu wyszedł fakt, że turbosprężarka po prostu nie działa. Koszt zakupu nowej jest ogromny, szukałem więc innego rozwiązania, by móc cieszyć się nowym samochodem.

Prawdziwi specjaliści od regeneracji turbosprężarek

turbosprężarka - regeneracja w PrzemyśluW mojej okolicy znajduje się tylko jeden serwis, który w swojej ofercie posiada zabiegi mające na celu naprawę turbin. Sprawdzili dokładnie co mogło być przyczyną awarii i poinformowali mnie, że to jest dość świeża sprawa, turbina nie jest całkowicie zastała. Zorientowałem się, że pewnie właśnie spadek mocy był przyczyną sprzedaży tak dobrego samochodu, bo nie posiada on innych wad. Panowie od razu zorientowali się, że to nie mi padła turbosprężarka – regeneracja w Przemyślu przyniosła jednak nieoczekiwaną poprawę. Od początku miałem przeczucie, że są to prawdziwi profesjonaliści, którzy zrobią wszystko, by turbina znowu działała. Najpierw ją dokładnie wymyli i wypiaskowali, dbając o najmniejsze szczegóły. Dobrali niezbędne części zamienne, wszystko złożyli jak trzeba, nie miałem więc obaw, że coś nie zadziała. Jednak po umieszczeniu turbosprężarki w samochodzie trzeba było jeszcze ją dokładnie wyregulować. Jeden z mechaników spędził na jeździe dobre dwie godziny, zanim udało mu się uzyskać idealne parametry. Mnie to jednak nie przeszkadzało, w końcu chodziło tylko o to, aby regeneracja była udana. Kiedy wrócił z uśmiechem na twarzy to wiedziałem, że wreszcie będę mógł się przekonać jaką naprawdę prędkość jest w stanie rozwinąć mój nowy samochód.

Nie po to decydowałem się na zmianę samochodu, by znowu mały silnik ograniczał możliwości szybkiej jazdy. Brak turbiny zwłaszcza w autach o większej wadze jest bardzo odczuwalny, jednak po regeneracji jest ogromna różnica. Profesjonalnie wykonana usługa nie kosztowała mnie wcale tak dużo jak zakładałem, a otrzymałem w pełni sprawny pojazd. Mam wrażenie, jakby silnik został wymieniony na całkowicie nowy, bo komfort jazdy jest zdecydowanie lepszy.