30 czerwca, 2022 Zdrowie i dieta 0

Wiele imprez okolicznościowych nie mogłaby się odbyć bez obecności głównego bohatera, mianowicie tortu. Jest to symbol, który podkreśla ważność uroczystości, która jest świętowana. Najczęściej pojawia się na urodzinach, komuniach, weselach czy imieninach. Wszyscy kochają, jak pojawia się na stole. Bardzo często w towarzystwie świeczek, które niezwykle podkreślają powagę sytuacji.

Własne zdjęcie na torcie, możliwe dzięki opłatkowi

drobne opłatkowe dekoracje na tortDzisiejsze cukiernie oraz piekarnie dają swoim klientom niezwykle wiele możliwości wyboru ciasta. Mogą decydować o jego wielkości, w zależności od ilości gości. Piętrowe, najczęściej preferowane są przez Młode Pary, które wraz z całą swoją rodziną świętują wejście w nowy etap swojego życia. Mniejsze spotkać można na urodzinach czy imieninach i wszelkich domowych imprezach. Wspaniałą alternatywą jest także kształt. Większość osób ogranicza się do standardowych, czyli okrągłych. Jednak opcji wyboru jest naprawdę dużo. Kwadratowe, prostokątne, a nawet trójkątne. Mogą odzwierciedlać, postać lub zwierzę. Wszystko zależy tylko od preferencji klienta. To właśnie dzieci życzą sobie często, aby tort przedstawiał ulubionego bohatera z bajki lub filmu. Cukiernicy podejmują się takich wyzwań i żadne dziecko nie jest zawiedzione. Liczne strojne dekoracje mogą odmienić zwykły tort, w piękne dzieło sztuki. Mowa tutaj o cukrowych ozdobach, które także mogą prezentować wszystko. Bardzo popularnym w ostatnim czasie stały się drobne opłatkowe dekoracje na tort. Można dzięki temu sposobowi ukazać na nim wszystko. Często na ciastach lądują wspólne zdjęcia lub napisy. Bardzo popularne są także motta czy slogany. W wersjach dziecięcych pojawiają się bajkowe i baśniowe postacie. Opłatek powinien być o kilka milimetrów mniejszy niż średnica ciasta okolicznościowego. Dzięki temu będzie można swobodnie położyć delikatne dekoracje i ozdoby na tort.

Trzeba jednak pamiętać, aby przed rozpoczęcie tego procesu, należy posmarować powierzchnię biszkoptu wodą, delikatnie przy pomocy pędzelka. Brzegi na koniec wystarczy zabezpieczyć za pomocą kremu, tak, aby nie mogły się przemieszczać i wyglądało to estetycznie. Jest to niedrogie rozwiązanie, które robi wrażenie zarówno na solenizantach, jak i na gościach. Dodatkowo nie jest to kosztowna opcja, którą zamówić można nawet online. Tort z taką ozdobą można wykonać samodzielnie.