22 września, 2018 Rolnictwo / Hodowla 0

Pasjonaci hippiki i właściciele koni zapewniają swoim zwierzętom wszystko, czego tylko im potrzeba: odpowiednie żywienie, opiekę weterynaryjną i stymulację ruchowo-umysłową. Częste przebywanie ze zwierzętami niejednokrotnie sprawia, że zaczynają być traktowane jak członkowie rodziny. Warto więc trochę rozpieścić je od czasu do czasu podając im ich ulubione przekąski.

Przygotowanie smaczków dla konia w domu

smaczki dla koniSklepy jeździeckie oferują swoim klientom szeroką gamę przysmaków dla koni. Taki zakup to szybkie rozwiązanie dla zabieganych i zajętych właścicieli. Jeśli jednak macie wolną chwilę to bez trudności możecie przygotować pyszne smaczki dla koni w swojej kuchni. W Internecie znajdziecie masę prostych przepisów na przygotowanie końskich smakołyków. Za własnoręcznym przygotowaniem ciastek dla koni przemawia to, że ich przygotowanie jest bardzo ekonomiczne i łatwe nawet dla osób niedoświadczonych kulinarnie. Istnieje wiele wariantów ich przyrządzenia, jednak najwięcej przepisów opiera się na podstawowych składnikach takich jak jabłka, mąka i płatki owsiane. Tę bazę można oczywiście wzbogacić o dodatki takie jak surowe jajka, siemię lniane czy miód. Częstym dodatkiem jest też starta marchewka, którą konie wprost uwielbiają. Bardziej zaawansowani kulinarnie właściciele mogą też pokusić się o samodzielne przygotowanie torciku dla konia . Odważni przygotowują dla swoich pupili nawet… lody! To wyższy poziom wtajemniczenia; ciasteczka wciąż pozostają najprostszą opcją. Niewątpliwą zaletą takiego samodzielnego przygotowania jest to, że wówczas smaczki dla koni są w stu procentach naturalne i nie zawierają żadnych podejrzanych składników. Związanym z tym dodatkowym atutem jest fakt, że w razie ataku głodu na padoku, właściciel konia też może się nimi poczęstować. Osoby samodzielnie przygotowujące takie smakołyki dla swoich zwierząt chwalą, że ich pupile wprost je uwielbiają i ciągle domagają się więcej.

Własnoręczne przygotowanie smaczków dla koni to ciekawa alternatywna dla smakołyków ze sklepu. Ich przygotowanie nie jest czasochłonne a przynosi dużo satysfakcji. Jest w przy tym całkowicie ekologiczne i idealnie dopasowane do potrzeb i gustu naszego zwierzęcia. To też świetny pomysł na zaangażowanie dzieci w opiekę nad końmi – przyrządzenie smakołyków będzie fajną zabawą i nauką w jednym.